Dota 2 Kış Etkinliği Başladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Kış mevsimi sadece bizi değil oyun dünyasını da etkiliyor. Dota 2 Shifting Snows etkinliği ile kışı oyuncularına getiriyor.

Dota 2 kış etkinlikleri çerçevesinde Mağaza’ya yeni eşyalar geliyor, kahramanların dengeleri değişiyor ve haritada kış mevsimi başlıyor. İşte Shifting Snows etkinliği ile gelen tüm değişiklikler.

 

Kış Haritası:

bg_04

Kış geldi ve bölgenin tamamını kar ile kapladı. Kahramanların kıyasıya mücadelesi artık karlarla kaplı dağlar ve buz gibi bir nehirin üzerinde gerçekleşiyor.

Mağaza’da Yeni Eşyalar:

bg_09

Kış Etkinliği ile birlikte 4 yeni eşya Mağaza’da yerini alıyor.

-Treasure Of The Frosted Flame: Bu hazine içerisinden Luna, Sniper, Legion Commander, Drow Ranger ve Shadow Shaman’a özel yeni bir zırh çıkabiliyor. Ayrıca Tiny için yeni bir set veya Hexgill the Lane Shark kuryesi düşme ihtimali var.

-Treasure Of The Nested Cache: İçerisinde hazineler bulunduran bir hazine kutusu! Bu hazineyi açtığınızda içinden rastgele bir hazine çıkabilir. Ayrıca özel bir hediye de kazanabilirsiniz. İçinden Treasure Redemption Token bile düşebilir! Bu sayede istediğiniz herhangi bir hazineyi alabilirsiniz.

-Effigy Block Of Frost: Favori kahramanınızın buzdan heykelini sergileme fırsatı. Bu eşya sayesinde üssünüzün ortasına kahramanınızın buzdan bir heykelini dikebilirsiniz. Ayrıca yeni animasyonlar da ekleniyor. Böylece tüm materyaller ile birlikte kullanılabilecek.

facebook müşteri hizmetleri

-Hediye Paketi: Hediye verme mevsimindeyiz. Mağaza’dan alacağınız bu hediye paketleri ile istediğiniz kuryeyi, giyilebilir eşyayı veya seti paketleyebilir ve sevdiğiniz bir dostunuza gönderebilirsiniz. Hatta hediyenizin yanına bir not bile ekleyebilirsiniz. Bir hediyeyi paketledikten sonra Steam listeniz üzerinden arkadaşlarınıza yollayabilir veya Takas yoluyla verebilirsiniz. Bu eşya 12 Ocak 2015 tarihine kadar Mağaza üzerinden satın alınabilir.

Oynanış Güncellemesi:

dota 2

Dota 2 kahramanları arasındaki dengeler de, tıpkı yağan kar ile değişen harita gibi, değişiyorlar. Eski dostlara yeni ufak numaralar ekleniyor.

-Ranked All Pick modunda bekleme süresi 40 saniyeden 30 saniyeye düşürülüyor.

-Çıkan ilk rune taşları artık Bounty Rune olacaklar ve iki katı daha etkililer (50/50 altın ve xp yerine 100/100 arttıracaklar)

-Artık ilizyonlar binalara %25 daha az vuracak.

-Yıkılan Yakın Dövüş ve Menzilli Baraka’lar artık 325-370 yerine 100-150 altın verecekler.

-Yakın Dövüş ve Menzilli Baraka’lar artık tüm oyunculara 125 ve 75 gold verecekler.

-Roshan’ın yanında bulunan Ward bölgesine artık ulaşılabiliyor.

-Dire bölgesinde zor görülen bir Ward bölgesi düzeltildi.

-Kadim Granit Golem artık 1700 cana sahip (2000 candan düşürüldü)

-Kadim Granit Golem artık dostlarına %15 can veren bir auraya sahip

-Özel Lobi’de All Pick modunda artık Kaptan Modu’nda kullanılan creep doğma süresini kullanmak mümkün.

-Ulaşılabilecek Maksimum Saldırı Hızı 500’den 600’e çıkartıldı. Bu özellikten Ursa ve Windranger en çok faydalanabilecek olan kahramanlar.

-Artık bazı büyülerin Büyü Geçirmez özelliği olan dost kahramanlara atılamaması durumu ortadan kalkıyor. Kunkka’nın X Marks The Spot, Magnus’un Empower, Treant Protector’un Living Armor ve Warlock’un Shadow Word özellikleri, kişi büyülerden etkilenmese bile kullanılabilecek.

-Vanguard, Stout Shield, Poor Man’s Shield ve Crimson Guard eşyalarının özelliklerinin ortaya çıkma şansını artık görmek mümkün olacak. (Özelliklerinde bir değişiklik olmadı)

Bu değişikliklerin dışında, oynanışı etkileyen birkaç farklı hata düzeltiliyor. Ayrıca tam 74 kahramanın özellikleri elden geçirilerek daha dengeli bir oyun sunuluyor. Güncelleme ile gelen tüm yenilikleri Dota 2 resmi sayfasından öğrenebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı