Dota 2 Uluslararası Şampiyonası Bitti!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2013 yılında piyasaya sürülen ancak oyun çıkmadan önce 1’er milyon liralık 3 turnuvası düzenlenen Dota 2 bu yıl yine büyük bir organizasyon düzenledi.

2011 yılında başlayan ve her sene tekrarlanan ve bu yıl 5.cisi düzenlenen Dota 2 Uluslararası şampiyonası sona erdi. “The Evil Geniuses” adındaki takım 1.lik ödülü olan 6.6 milyon dolar ile evine döndü. Etkinliğin toplam ödül miktarıysa 18 milyon dolardı.

Şampiyona yine seyirciler önünde oynanan e-spor ve video oyunlarının büyük bir fenomen haline geldiğini kanıtlamış oldu.

Turnuvaya katılan 16 takımın 1 hafta süren maçlarından sonra Seattle’daki Key Arena’da The Evil Geniuses takımı CDEC’i 1’i finalde olmak üzere 3 kez yenerek şampiyon oldu.

facebook müşteri hizmetleri

CDEC takımı 4. sırada Çin’den gelen takımdı ve önceki rauntlarda karşılarındaki tüm takımları -şampiyon dahil- yendiler. Fakat finalde yenilince ilk kez bir Amerikan takımın şampiyon olmasına yol açtılar. The Evil Geniuses takımının oyuncuları belki oyundan görmüş olduğunuz nicknameleriyle: Aui_2000, Fear, ppd, Suma1L ve UNiVeRsE.

Valve şirketinin geliştirdiği ve aynı zamanda uluslararası turnuva sponsoru olduğu Dota 2 dünya çapında çok geniş kitlelere hitap ediyor. Ve ödül 2011’den beri her geçen yıl artıyor. Havuzun her geçen yıl artmasının sebebi oyun içi alımların %25inin direk şampiyona ödülleri için ayırılması.

Turnuva ikincisi takım ise turnuvadan 2,8 milyon dolarlık ödülle ayrıldı.

evil-geniuses

Açıkçası sayın okurlar bu ergen kardeşlerimizin (ki birisi 2000 doğumlu) bu kadar para kazanması beni derinden yaraladı. Üzgünüm, kırgınım Valve sana.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir