Dragon Ball Z Extreme Butouden Batı İçin Onaylandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son yıllarda iki boyutlu dövüş oyunları (Özellikle BlazBlue) ile nam salan Arc System Works tarafından geliştirilen ve Bandai Namco tarafından dağıtılan Dragon Ball Z Extreme Butouden, 11 Haziran‘da resmi olarak Japonya‘da çıkış yapmıştı. Daha öncesinden duyurulmuş olmasına rağmen bugüne kadar Batı için planlanmayan oyunun Avrupa, Amerika ve Avustralya bölgelerinde çıkış yapacağı resmen onaylandı.

facebook müşteri hizmetleri

Dragon Ball Z Extreme Butouden Avrupa ve Avustralya bölgelerinde 16 Ekim, Amerika bölgesinde ise 20 Ekim‘de çıkış yapacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Bandai Namco başkan yardımcısı Herve Hoerdt, “Bandai Namco olarak yıllardır oyuncuları şaşırtmayı seviyoruz ve Japonya dışında da büyük bir hayran kitlesi olan ve tarihin en ikonik animelerinden olan Dragon Ball‘un 2D dövüş oyununu Japonya dışına getirmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Dragon Ball‘un SNES için çıkış yapan dövüş oyunu serisi Super Butouden‘in devamı olarak çıkış yapan Dragon Ball Z Extreme Butouden, 3DS‘e özel olarak geliştirildi ve Japonya’da satışa sunuldu. 20’nin üzerinde ana karakter ve 100’e yakın yardımcı karakterin bulunduğu oyun tıpkı Budokai Tenkaichi serisinde olduğu gibi birbirinden ilginç Dragon Ball karakterleriyle tanışmamızı sağlayacak.

Aranızda Dragon Ball hayranları varsa belirtelim; gelecek ay Dragon Ball‘un 19 yıl sonunda çıkacak olan ilk animesi Dragon Ball Super resmi olarak başlıyor. Serinin mangası ise bu ay içinde başladı bile, serinin hayranlarındansanız kaçırmamanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir