Dragon Quest 11 Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan sızıntıdan sonra duyurulacağı kesinleşen Dragon Quest 11, bugün sabah sularında Square Enix tarafından yapılan Dragon Quest canlı etkinliği ile duyuruldu.

Serinin 11. ana oyunu olacak olan Dragon Quest 11, PS4 ve 3DS için çıkış yapacak. PS4’te Unreal Engine 4 ile geliştirilen yapım 3DS’de ise daha farklı bir halde olacak. Tasarım olarak oyunun PS4 versiyonu PS2 için çıkan Dragon Quest 8: Journey of the Cursed King’i andıran yapımın 3DS versiyonu çok ilginç. Konsolun üst ekranında tıpkı DQ 7 ve 9 gibi üç boyutlu modeller bulunuyorken alt ekranda ise dileyen oyuncular DQ 4, 5 ve 6 gibi iki boyutlu ve üstten görünümlü bir şekilde oynayabilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Dragon Quest 11’i özel kılan noktalardan biri de Nintendo’nun yeni çıkacak olan ve hala gizemini koruyan konsolu NX için duyurulan ilk oyun olmuş olması. Japonya’ya özel olarak çıkan Dragon Quest 10 Online ile beraber Nintendo NX için duyurulan ilk iki oyundan biri olan Dragon Quest 11, NX’te de Unreal Engine 4 ile çalışacak ki bu NX’in Unreal Engine 4’ü çalıştıracak kapasitede bir konsol olduğunu gösteriyor.

Henüz Batı için onaylanmasa da -ki onaylanacak yani kaçarı yok, yıkarlar orayı- Dragon Quest 11 için herhangi bir çıkış tarihi belirtilmedi. Oyunun PS4 ve 3DS için yayınlanan oynanış videolarına bakarak oyun hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Oyunun her iki platformda da oldukça güzel göründüğünü belirtmemiz gerek.

PS4 versiyonu;

3DS versiyonu;

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir