Dragon Quest 7 ve 8 Batı’ya Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Japonya’da fırtınalar gibi esen JRPG serisi Dragon Quest’in yedinci oyunu 3DS için yeniden yapılmış, sekizinci oyunu da 3DS için yeniden yapılıyor. Bu iki oyun da şu an için sadece Japonya’ya özel iken serinin yapımcısı Yuji Horii yanlışlıkla da olsa bu yapımların Batı’ya çıkışını onayladı.

Geçtiğimiz hafta sonu Paris’te gerçekleşen Japan Expo 2015’te konuşma yapan Yuji Horii fuarda misafir olan hayranların belirttiğine göre Dragon Quest 7 ve 8’i çok yakında Fransızca oynayabileceğimiz belirtilmiş. Bu demek oluyor ki uzun zamandır hayranlar tarafından beklenen Dragon Quest 7 remake’ine ve geliştirilmekte olan Dragon Quest 8’e kavuşacağız.

facebook müşteri hizmetleri

Batı’ya en son 2001’de Dragon Warrior 7 ismiyle gelen Dragon Quest 7, serinin hayranları tarafından en iyi Dragon Quest oyunu olarak görülüyor. 3DS’e 2013’te çıkan yapımın Batı sürümü 2 senedir resmi olarak onaylanmamıştı.

Dragon Quest 8 ise Playstation 2 için 2004’te Avrupa ve Amerika için çıkış yaptı ve Playstation 2’ye çıkan son ana Dragon Quest oyunu oldu. Bu senenin başlarında 3DS için de duyurulan remake Ağustos’ta Japonya’da çıkış yapacak.

Her iki oyunun Batı çıkışının da birlikte yapılması bekleniyor. Yakın zamanda duyurulmaları halinde her iki oyunun batı çıkışının da bu senenin sonunda ya da 2016’nın başında gerçekleşmesi bekleniyor.

Eğer siz de bu iki oyunu oynamak isterseniz bunlardan önce ilk 6 oyunu oynamanızı öneririz. Hepsini mobilde bulabileceğiniz gibi 4-5-6’yı aynı zamanda Nintendo DS’de de bulabilirsiniz (Bu üç oyunu En İyi 10 Nintendo DS Oyunu listemizde de sıralamıştık).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir