Dragon Quest Builders Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüzde Minecraft ile başlayan inşa etme ve “crafting” tabanlı sandbox oyunlardan her yerde bulabilmeniz mümkün hale geldi. Bunların arasında orijinal fikirler çıksa da bazı şirketler ünlü serilerine de bu mekanikleri işlemeye başladı. Bunlardan biri de yeni duyurulan Dragon Quest Builders.

Oyun için açılan resmi web sitesi üzerinden duyurulan oyun hakkında şimdilik neredeyse hiçbir bilgi bulunmuyor; yalnızca oyunun çıkış yapacağı konsollar ve bir ekran görüntüsü paylaşılmış durumda.

Oyunun web sitesine göre Dragon Quest Builders PS3, PS4 ve PS Vita için çıkış yapacak. Square Enix’in hala Sony’nin terk ettiği konsola ilgi göstermesi güzel bir şey, hatırlarsanız Sony’nin E3 konferansında duyurulan World of Final Fantasy PS4’ün yanında PS Vita için de duyurulmuştu.

facebook müşteri hizmetleri

Oyun için yayınlanan ekran görüntüsü ise şu;

dqb

Oyunun logosu, ismi ve ekran görüntüsüne baktığımızda oyunun tıpkı Minecraft gibi sandbox türünde bir oyun olması bekleniyor. İnşa edilmiş bir kalenin üzerinde duran karakterle beraber oyunun dünyasının neye benzeyeceğini de görebiliyoruz. Tıpkı Minecraft gibi bloklardan oluşan bir dünya gibi dursa da ağaçların farkı belli oluyor. Ayrıca canavarlara dikkatli baktığımızda Slime, Green Dragon ve Hammerhood olduğunu görüyoruz, bu da oyunda klasik Dragon Quest canavarlarını göreceğiz demek.

Oyun için herhangi bir çıkış tarihi verilmediği gibi oyunun Batı bölgelere gelip gelmeyeceği ise henüz belli değil. Oyun hakkındaki ilk bilgilerin Tokyo Game Show’da paylaşılması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir