Dumb Ways to Die Oyun İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dumb Ways to Die oyununu neredeyse hepimiz duymuşuzdur. Gayet sevimli ve bir o kadar da aptal arkadaşların hayatlarını kurtarma üzerine bir oyun bu. Bir metro şirketinin bu şekilde yaşanan ölümlere dikkat çekmesi amacıyla bu oyun yapıldı ve bana kalırsa oldukça başarılı oldu.

Oyunun oynanışına bakalım. Oyundaki karakterler için oyuncak demek istiyorum çünkü pek insana benzemiyorlar, renkli peluş oyuncukları andırıyorlar. Her oyuncağın kendine özel bölümü var. Örneğin mavi oyuncakla farklı bir bölüm oynamıyoruz, sadece kendi bölümünü oynuyoruz. Amacımız bu oyuncakları kurtarıp alabildiğimiz kadar puan almak.

dumb-ways-to-die-app-9

Bölümler ilerledikçe bölümü çözmek için verilen süre azalıyor. Bölümü çözmek için yapmamız gereken ekranda gayet net bir şekilde yazıyor fakat biraz İngilizce bilmekte fayda var. Genelde görsel bir şekilde anlaşılıyor fakat birkaç bölümde yazıyı okumak gerek. Sevimli oyuncakları kurtarırken elbette ki belirli bir hakkımız var. Kurtaramadığımız her oyuncak ölüyor ve mezarlığa gidiyor, bizim de bir canımız kayboluyor.

facebook müşteri hizmetleri

dumb-ways-to-die-screenshot-02

Oyunun giriş ekranında oynadıkça açtığımız oyuncaklar gözüküyor. Peki bu oyuncakları nasıl açıyoruz? Şöyle; diyelim ki bir tur oynadık ve 1200 puan aldık, bir oyuncak açıldı, ardından bir kere daha oynadık ancak bu sefer oyuncak açabilmemiz için 1400 puan almamız gerekiyor. Gereken puan oyunun ana ekranında yazıyor zaten, oradan bakabilirsiniz.

Dumb-Ways-To-DIe-590x376

Evet, Dumb Ways to Die bu şekilde bir oyun. Eğlenceli, komik, bazen zor, bazen çok kolay olan harika bir zaman öldürücü. Arkadaşlarınızla veya tek başınıza oynarken kesinlikle çok eğleneceksiniz. Oyunu AppStore ve Google Play Store‘dan ücretsiz indirebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

2 thoughts on “Dumb Ways to Die Oyun İncelemesi

  • 21 Aralık 2014 at 00:06
    Permalink

    Güzel oyun. En kısa sürede deneyeceğim.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir