Dünyada ZenMate Kullanım Sıralaması

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bazı ülkelerde internet sitelerine erişim yasaklanmasının ardından ZenMate adlı uygulumada rekor bir kullanıcı sayısı ile artmaya devam ediyor. En aktif ülkelerden biri ise Türkiye. İnternet sitelerine gelen yasakların ve engellenemerin ardında kullanıcı sayısı olaran Almanya merkezli ZenMate programı son araştırmada 12 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış. Peki zenmate nedir soracak olursanız, ZenMate, bir VPN uygulamasıdır. Bu sayede, yasaklı sitelere giriş yapma olanağı sağlar. Örnek verirsek Almanya’dan bir sunucuya bağlanarak gireceğiniz siteye o sunucu üzerinden bağlanmış olursunuz.

facebook müşteri hizmetleri

Zenmate ayrıca Chrome tabanlı yani Google chrome eklentisi ile tarayıcınız üzerinden Proxy ayarlarına ulaşabilmenize sağlar. Proxy ülkenizi değiştirerek o ülkenin sunucusu üzerinden internete bağlanmış oluyorsunuz. Hem sadece o an aktif olduğu tarayıcıyı etkileyen ve tüm internet bağlantısını etkilemeyen yapısı, hem ücretsiz olması hem de hızlı ve kolay kullanımı sayesinde kesinlikle bilgisayarınızda bulunması gerekenlerden bir uygulama.

Ayrıca ZenMate geçtiğimiz haftalarda kullanıcılarına premium üyelik imkanı sundu. Fiyat olarak aylık 8.9 euro olarak belirlenmiş. Premium özellikler ile beraber bazı masaüstü uygulamaları ve geniş lokasyon imkanı sunuyor. 180 ülkede kullanılan bu uygulama 12 milyon kullanıcı tarafından Chrome, Firefox ve diğer tarayıcılar üzerinden kullanılıyor. Son sekiz aydaki kullanım oranı ise %118 seviyesine ulaşmış durumda. ZenMate uygulamasını en çok kullanan ülkeler arasında Türkiye, 6.sırada yer alıyor. ZenMate ekibinde ise iki adet türk bulunduğunu belirtelim. Diğer yandan uygulamanın normal versiyonu ücretsiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir