EA, Oyunları Televizyon’da Oynanabilecek !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

EA oyun sektörüne çıkarmış olduğu oyunları televizyonumuza getirmeyi hedefliyor !

Amerika merkezli kablolu eser kuruluşu olan Comcast adlı şirket, streaming oyunları geliştirilmesi bağlamında Electronic Arts ile bir ortaklaşa yeni bir iş içine giriyor. X1 müşterilere sunulacak olan sistemin tasarım aşaması, merakla bekleyen kullanıcılara beta olarak sunulmuş durumda.

Beta aşaması boyunca parasız olarak sunulacak olan sistem, bir nevi ”video künde endüstrisi ne derece büyüyebilir?” sorusunun tam olarak verilebilen en iyi yanıtı olacak. Kablolu eser kullanan müşterilere, set-top kutuları aracılığı ile oyun oynamalarını sağlayacak olan bu yeni sistem, bu oyun deneyiminde akıllı telefon ya da tabletleri bir nevi piyes kolu işlevinde kullanılmasını da sağlayacak.

Xfinity X1 set-top kutularına mevla Comcast kullanıcıları, Xfinity Games adlı uygulamadan seçtikleri oyunları, tekrar Comcast sistemi üzerinden anında oynayabilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Mobil cihazlarından oyunların web sitelerine bağlanacak kullanıcılar, sunulacak şifre ile başlangıç yaparak oynayacakları oyunu seçecekler. Sonrasında ise görüntünün televizyona aktarıldığı oyunu, akıllı telefon ya da tabletlerinden oynayabilecekler.

Buda şu demek oluyor ki EA ve Comcast, Xbox, PS gibi konsolların sunduğu sistemin benzerini sunacak ve oyun kolu ihtiyacını telefon ve ya tabletinizle gidermenizi sağlayacak.

Comcast aracılığıyla yapılan açıklamada, sistemin güzel bir internet bağlantı hızına sahip olması gerekmekte. Yeterli upload ve download hızına ulaşamayan kullanıcılar, streaming oyun tecrübesini tam olarak yaşayamayabilir.

Bu iki firmanın amacı, sürekli ve düzgün olarak oyun oymayan, fakat oynadığında da çok keyif almak isteyen kullanıcı kitlesine ulaşmak. Bu sebeple bütün grafikleri içeren bir sürü oyunlardan ziyade, aşağıda listesini verdiğimiz oyunlar yeğleme edilmiş durumda. Şu demek oluyor ki beta aşaması sonrası eklenecek oyunlar, aşağıdakiler gibi sadece vakit kaybetmeye yönelik olan oyunların tıpkısının aynısı olacak.

Sistemin beta sürümü kapsamında sunacağı oyunların sıralaması şu an için bu şekilde;

  • Real Racing 2
  • EA Sports FIFA Soccer 13 (note: derece a typo)
  • Monopoly
  • NBA Jam yamaç noksan Edition
  • EA Sports PGA Tour Golf
  • Plants vs. Zombies
  • Peggle Nights
  • Word Whomp Underground
  • World of Goo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir