Edward Snow Telefonla Dinleme Yapılabilir!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Edward Snow akıllı telefon konusunda şok açıklamalar da bulundu. Tek bir kısa mesaj ile dinleme yapılabilmesi dediğine göre oldukça kolay. BBC televizyonuna konuşan Edward Snow oldukça önemli açıklamalar ile zaten güvenliliği tartışılan Android ve akıllı telefonlar ile ilgili iddialar oldukça dikkat çekti. Ayrıca diğer iddialarsa bir kaç ülke istihbaratını ilgilendiriyor. Edward Snow iddialarına göre birçok ülke de insanların telefonlarını ele geçirebilecek ve hatta telefonları kapalıyken dinleme yapılabilecek yazılımlar mevcut. Peki Android telefonla ve akıllı telefonla ilgili bu güvenlik detayları bizler için ne ifade etmeli. Teknoloji haberleri arasında geçen bu ve benzeri haberler karşısında tedbirler ne olmalı?

Edward Snow uyarıları

facebook müşteri hizmetleri

Kaçak NSA Çalışanından Şok Açıklamalar

Bilindiği gibi eski NSA çalışanı olan ve ABD içerisinde oldukça tanınan ve bazı kişiler tarafından takip edilen Edward Snow, şimdi yaptığı açıklamalar ile gündeme düştü.

İngiltere’de bir televizyon kanalına yaptığı açıklamalar ise Android güvenliği konusunda ki tartışmaları alevlendirecek gibi duruyor. Bu açıklamaları İngiliz İstihbaratını örnek vererek gösteren Edward Snow, bunu ise yapmak çok kolay dedi. Gizli bir mesaj ile dinlemenin başlayacağını söyledi.

Akıllı Telefon Kullanıcıları Dikkatli Olmalı

Edward Snow

 

Gelişen yazılımcılık beraberinde bir takım olumsuzluklar da getirmekte. Yazılımlar yüzünden sizde oldukça sıkıntılı anlar yaşayabilir telefon kontrolünü başkasına kaptırabilir ve hatta dinlenebilirsiniz. Bunun için ise kesinlikle uyanık olmalı dolaştığınız sitelerin güvenli ve indirdiğiniz uygulamaların yine güvenli olduğundan emin olmalısınız. Bir çok ülkenin de telefon açıkken ya da kapalıyken fark etmeden bu yazılımları kullandığını iddia etti. Teknoloji haberleri nde ise bu haber son dakika olarak verildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir