Efsane Oyun Solitaire 25 Yaşında

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Windows 98 ile başlaya oyun serüveni daha çok iş dünyasındaki kullanıcıları eğlendiriyordu. Özellikle devlet dairelerinde mola aralarında oynanan oyunlardan biriydi. Teknolojinin ilerlemesi ile yüksek grafik ve gerçekçilik oyunları çıkmaya ve popüler olmaya devam ederken, Windows‘un efsane oyunu olan Solitaire 25. yılını kutluyor. Ofis çalışanlar ve diğer bilgisayar kullanıcılarının illaki oynadığı bir oyundur diye düşünüyoruz. Ayrıca windows kullananlar en az bir defada olsa bu oyunu oynamıştır diyebiliriz. Şimdi ise Solitaire oyunu tam 25 yaşında diyebiliyoruz. Bu oyun 25 sene önce Spider oyunu ile çıkmış ve oldukça dikkatleri üzerine çekmişti. Solitaire 25. yaşını 2 adet dev bir turnuva düzenleyerek kutlayacak.

facebook müşteri hizmetleri

İki adet turnuvadan bahsettik bunların ilki, Microsoft çalışanları arasında yapılması bekleniyor ve turnuva şampiyonu ise 5 Haziran‘dan sonra 25.yıl turnuvası ile tüm dünyadaki Solitaire oyuncuları ile bir ikinci bir yarış düzenlenecek. Bu tüm yarışların turnuva şampiyonu için bir ödül henüz belirtilmemiş. Fakat oldukça eğlenceli ve çekişmeli geçecek diyebiliriz.
Çeyrek asırlık bu oyunda bakalım Türk kullanıcılardan bir derecek gelecekmi. Ayrıca Microsoft popüler oyunu Windows 10’da yerleşik olarak sunma kararı aldı. Çeyrek asırlık yaş şerefine verdiği iki turnuva, demek oluyor ki Windows oldukça bu konuyu önemsemiş. Bu hafta antreman anlamında bazı ufak çaplı turnuvalara düzenlenebilir fakat resmi turnuva tarihi ve katılım şartları ile alakalı detaylı bilgiler henüz gelmiş değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir