Efsane Yeniden Doğuyor!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

“Bir efsane dönüş yapıyor” demek abartılı bir cümle olur zira hepsiburada. com, gerçekten de bir efsane olmasına rağmen hiçbir zaman ortadan kaybolmamıştı. Sitenin efsane özelliği, 1998 yılından beri faaliyet gösterip yedi milyonun üzerinde müşteriye hizmet vermesinden kaynaklanıyor. Bu yönüyle Türkiye’de rakipsiz bir site, hatta dünya çapında dahi elde etmesi zor bir başarı bu. 17 yıldan bu yana faaliyet gösteren kaç tane web sitesi sayabilirsiniz? Çoğunluğu bir seneyi bile doldurmadan ortadan kayboluyor, hele ki online alışveriş gibi zorlu bir sektörde. Hepsiburada. com, sadece bu yönüyle bile takdiri hak ediyor.

Ancak, elde ettiği başarıya sırtını yaslayıp değişikliğe açık olmayan bir marka değil HepsiBurada Başarısının bir sırrı da bu zaten. Sürekli olarak sektördeki yenilikleri ve değişiklikleri takip edip, müşteri alışkanlıklarını dikkate alıyor ve kendini nasıl geliştirebileceğinin planlarını yapıyor. Geçiş yaptığı yeni tasarım da, bunun eseri. Hepsiburada.com, yeni tasarımı ile “modern zamanlara” uyum sağlıyor ve kullanması kolay, pratik ve sade bir görünüme kavuşuyor. Microsoft firmasının meşhur ettiği Metro tarzına benzeyen bir dizayn bu, ayrıntılı menüler sade ve kullanması kolay kategori butonlarının içine saklanarak ferah ve basit bir kullanım sağlanıyor. Aradığınız şeye ulaşmanız, daha hızlı ve kolay gerçekleşiyor. Ekran kullanım alanı büyüdüğünden de, hem daha fazla veriye yer açılıyor hem de modern bir görüntü elde ediliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bunun en uygun örneğini, yeni tasarımdaki kategori menüsünün yeri ve şeklinde görmek mümkün. Hepsiburada. com, kategori sayısını azaltıp, ilgili menüyü Metro tarzına uygun bir tasarımla sitenin üst kısmına taşıyor. Merak etmeyin, ayrıntılı seçenekler halen orada. Sadece, artık görüntülemek için ilgili butonun üzerine gelip beklemeniz gerekiyor. Kısacası, yerden kazandırmasına rağmen fonksiyonelliğinden bir şey kaybetmiyor. Bu durum, yeni tasarımın tamamı için geçerli. Aradığınız bilgi halen orada, ancak gerekli gereksiz her yerde karşınıza çıkmıyor, istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde görüntüleyebiliyorsunuz. Yine, teknik altyapıda gerçekleştirilen değişiklikler sayesinde, arama özelliği artık size çok daha “akıllı” önerilerde bulunabiliyor. Sadece birkaç harf yazarak bile, aradığınız ürüne hızlı ve doğru bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Hepsi bundan ibaret değil elbette, modern bir alışveriş sitesinin artık kendini her cihaza göre adapte edebilmesi gerekiyor. Cep telefonundan siteye girdikten sonra zoom yapmaya çalışıp durarak gezindiğimiz günler geride kaldı, modern sitelerin bize uyum göstermesi gerekiyor, tam tersi değil. Nitekim, hepsiburada.com, sektörde rakipsiz bir mobil site de hazırlamış durumda. Masaüstü versiyonundan bağımsız olmayan bu sürüm, masaüstü versiyonunun tüm fonksiyonelliğini ve özelliklerini barındırıyor. Sadece, küçük ekranlı mobil cihazlar üzerinde kullanılmaya daha uygun bir hali. Mobil cihazlar ekran boyutu konusunda sayısız bir çeşitliliğe sahip olduğundan, siteyi hepsi için ayrı ayrı kodlamak mümkün değil. Onun yerine, sitenin kendisini ekran boyutuna göre otomatik olarak ayarlanacak şekilde hazırlamak gerekiyor. Buna “Responsive Design” adı veriliyor ve hangi cihazdan girerseniz girin, aynı görünümü elde etmeniz mümkün oluyor.

Hangi cihazı kullanıyor olursanız olun, aynı deneyimi yaşıyor ve istediğiniz ürüne en avantajlı seçeneklerle ulaşabiliyorsunuz – hepsiburada. com’un sırrı bu işte. Üstelik yeni tasarımı ile artık aradığınız ürünlere ulaşmak ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olmak çok daha kolay. Deneme aşamasında olan yeni tasarımı kullanmaya hemen başlayabilir ve rast geldiğiniz hataları bildirerek siz de bu sürecin bir parçası olabilirsiniz. Unutmayın – hepsiburada. com sizinle beraber büyüyor ve müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor. Sadece sevdiğiniz değil, beğenmediğiniz yenilikleri bildirmeniz de bu yüzden büyük önem taşıyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir