Verilerinizi Kaybetmeden Ekran Kilidi Kaldırma

facebook android iphone ayarlari

Verilerinizi Kaybetmeden Ekran Kilidi Kaldırma
1 - 1 OY

Android mobil cihazı olan kişilerin birçoğu kullanıyor. Bu telefona gizli girişleri her ne kadar önlemiş de olsa bazen sıkıntı yaratma potansiyeline de sahip. Koyulan şifreyi unutmak da bu sorunlardan en büyüğü. Çoğu yöntemde ekran kilidinizi sıfırlarken verilerinizin de silinmesi gerekir. Şimdi ben size verileriniz silinmeden nasıl cihazınızın ekran kilidini kaldıracağınızı göstereceğim.

En basit yöntemi beş kere şifreyi yanlış girdikten sonra 30 saniye kadar telefonun kilitlenmesini bekleyip sağ alt tarafta çıkacak olan “Şifremi Unuttum” butonu ile gmail adresiniz üzerinden şifrenizi sıfırlamak. Peki mail adresinizi veya şifrenizi unuttunuz ve verileriniz silinmeden Ekran Kilidini Kaldırmak istiyorsunuz. Peki bu Ekran Kilidi Kaldırma işlemi nasıl yapılır?

Verileriniz Silinmeden Ekran Kilidi Kaldırma Yöntemi

1.Adım: İlk olarak telefonunuzda USB Hata Ayıklama modunun açık olduğunu varsayıyorum. Eğer açık değilse Fastboot modu da aynı görevi görecektir. Zaaten önemli olan da bilgisayarın telefonu algılamasıdır. Daha sonra telefonumuzu USB kablo ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

2.Adım: Cihazınızı bilgisayarınıza bağladıktan sonra adb komut sistemi için platform-tools_r18-windows.zip adlı dosyayı indiriyoruz. Dosyayı indirdikten sonra bir klasöre çıkartıyoruz. Bunu kolay bulabileceğiniz bir yere çıkartmanız ileride işlemin kolaylığı bakımından büyük bir fayda sağlayacaktır size.

3.Adım: Şimdi çıkarttığımız klasörün üstüne gelip “Shift” tuşuna basılı tutarak sağ tık yapıp “Komut Penceresini Burada Aç” diyoruz.

4.Adım: Komut penceresine “adb devices” yazarak komutu çalıştırın. Eğer bilgisayarınız cihazınızı algılıyorsa aşağıdaki gibi rakamlar çıkmalıdır. Eğer çıkmadıysa Google’dan cihazınızın modelini aratarak driverlarını kurabilirsiniz.
Telefon Ekran Kilidi Sıfırlama

5.Adım: Buraya kadar sorunsuz geldiysek sırada aşağıda gördüğünüz komutları tek tek girmek kalıyor.

adb shell
su
rm/data/system/locksettings.db
rm/data/system/locksettings.db-wal
rm/data/system/locksettings.db-shm
exit
exit
adb reboot

Telefon Ekran Kilidi Sıfırlama

Bu kodları çalıştırdıktan sonra telefonunuz tekrar başlatılacak ve açıldığında ekran kilidiniz kaldırılmış olacak.

One thought on “Verilerinizi Kaybetmeden Ekran Kilidi Kaldırma

  • 12 Haziran 2016 at 18:43
    Permalink

    aynı tel den 2 adet var 1si offline sorunu veriyor diğeri ise gözükmüyor fastboot un nasıl kullanıldığını açıklasanız

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir