Elder Scrolls Online F2P Olma Yolunda İlerliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya çıkan Elder Scrolls Online, yaptığı değişiklikler ile F2P oyun modeline hazırlık yapıyor olabilir.

Elder Scrolls Online oyuncularının eskiden sahip oldukları 6 aylık ödeme planı seçeneği oyundan kaldırılmış durumda. Artık oyuna yalnızca 30 gün veya 90 gün ön ödeme yaparak bağlanabiliyorsunuz.

Fransız forumlarında bir moderatör bu durumu “insanların daha kısa ödeme planlarını tercih etmesi durumu” olarak açıklıyor. Ama bunun yalnızca topluluğu susturmak için bir bahane olduğu tahmin ediliyor.

elder scrolls online:: PS4 Kutusundan Taş Çıktı

facebook müşteri hizmetleri

Daha önce aylık ücret ile oynanan oyunların, F2P modeline geçmeye karar verdiklerinde uzun vadeli ödeme planlarını kaldırdıkları bilinen bir gerçek. Bunun en önemli sebebi ise, uzun bir ödeme planına sahip oyuncuların, oyunun ücretsiz hale gelmesinden rahatsız olup şikayet etmeleri olarak söylenebilir.

Elder Scrolls Online‘ın MMO dünyasında beklediği ilgiyi alamadığı düşünülürse, oyunun ödeme planını kaldırması ve oyuncuları ücretsiz olarak oyuna davet etmesi oldukça mantıklı bir seçenek olur.

elder scrolls online at

Daha önce ücretli olarak piyasaya çıkıp, belirli bir süre sonra F2P modeline geçen oyunların bir çoğu bu yöntem ile başarılı olmuştu. Star Wars: Old Republic, The Lord of the Rings Online ve DC Universe Online gibi başarılı örnekler, bu değişimin oldukça başarılı olabileceğini gösteriyor.

2015 yılında Bethesda‘nın MMO oyununun nasıl bir yöntem izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

:: Tüm RPG Oyunlarda ‘Karakter’ Yaratma Rehberi

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir