Elektroniğin İnsan Hayatındaki Etkileri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Elektronik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gelişen teknolojinin günümüzde faydaları iletişimde faydasını goruyoruz . fakat elektronik butun cıhazlarda radyasyon poroblemlerinide beraberinde getiriyor. Bu konunda üstünde durmak gerekli. Radyasyondan etkilenmemek için bazı tedbirleri almak gerekiyor. İhtiyaç halinde kullanılmalıdır özellikle çoçukların buyumesinde gelişim bozuklukları yaşanabilir. Tetbir amaçlı yatılan yerlerde bu gibi cihazları uzak tutmak ve açık bırakmamak gerekiyor. Yuksek gerılım hstlarına yakın olmak iyi bir şey dehildir insan sahlıhı açısından telefon internet cep telefonları buna binanen akıllı akıllı telefanların sistemlerınde bulunan gprs, internet işlemlerinin gerçekleşmesi açısından yüksek firakaslı baz istasyonları adlandırılan elektronik alıcalar ve vericiler de bulunan yüksek bazlı istasyonlar yakında bulunan yaşam alanlarını ve çevre etkenlerini olumsuz etkilenmektedir.
Sağlık sektöründe bulunan medikal ve röntken bilgisayrlı tomokrafi emar, elektronik görüntüleme cihazları ,ve ultrason ayrıca elektonik kalp grafihi gibi cihazlarında az miktarda olsada radyasyon etkilerine maruz kaldıklarınıda hastaların gerçektir. Böle ortamlarda uzun süre kalmamak gerekir. Aksi takdirde baş arısı yorgunluk halsizlik gibi rahatsızlıklar baş gösterir.bu sektörlerde çalışan personellerin gerekli tedbirler in alınması büyük önem taşır. Radyasyon saçan bır takım elektorık cihazlar şunlardır, televizyonlar,ceb telefonlar,bilgisaraylar özellikle leptoplar buzdalaplar çamaşır makinaları bulaşık makinalarıve bunun gibi ev elektroniği, eşyalarıdır.
Yüksek teknolojiyle beraber elektronik bazlı cihazların mutlak olarak radyasyon şatçığı bilimsel olarak gerçektir.Nükler santral işletmelerin kimyasal maddelerle ürettikleri yüksek radyasyonla birlikte ayrıca çevreye zararlı olması konusunda en büyük faktördür.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

One thought on “Elektroniğin İnsan Hayatındaki Etkileri

  • 29 Nisan 2016 at 14:48
    Permalink

    Yazı bir çok yazım hatası içermekte.

    Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir