elementary OS Freya Beta 2 Yayınlandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İlk betanın üzerinden 6 ay geçtikten sonra, elementary OS Freya beta 2 yayınlandı. Nisan 2019’a kadar destek alacak olan Ubuntu 14.04 LTS tabanlı elementary OS Freya beta 2, birçok yeniliği beraberinde getiriyor. Çeşitli arayüz değişiklikleri, UEFI/SecureBoot desteği ve 600’e yakın hata düzeltmesi ile beta 2 oldukça farklı.

elementary OS nedir bilmeyenler için; kendisi Ubuntu tabanlı, kendisine ait bir masaüstü ortamı olan (Pantheon deniliyor) ve güzel, hızlı ve minimalizm mottosu çerçevesinde geliştirilen bir Linux dağıtımı.

 

elementary OS Freya beta 2 ne gibi yenilikler içeriyor?

Arayüz üzerinde ufakta olsa yenilikler içeren elementary OS Freya beta 2, bu sayede kullanımı kolaylaştırıyor. Takvim ve Resim uygulamaların arayüzünde değişiklikler yapıldığı gibi, Slingshot ve Sistem Ayarları pencerelerinde de arayüz düzeltmeleri yapılmış.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca elementary OS Freya, yeni bir hesap makinesi uygulamasına sahip.

eos-calculator

elementary sisteminin uygulamaları güncelleme alırken, 3. parti uygulamalar (Geary, Simple Scan, Document Viewer) da yeni sürümlere güncellenmiş.

Ayrıca Ayarlar içerisinde Bildirimler için bir sekme oluşturulmuş. Böylece Bildirimleri kontrol edebileceksiniz. Bildirimleri tümden kapatabileceğiniz “Do Not Disturb” seçeneği de mevcut.

Apple işletim sistemleri benzeri Plank isminde bir dock’a sahip olan elementary OS Freya’da Plank’a eklenen windows overview tuşu ile o an açık olan pencerelerin tümünü bir anda görmenizi sağlayan bir özellikte eklenmiş.

UEFI/SecureBoot desteği gelen elementary OS Freya’yı yeni nesil bilgisayarlarda da kullanabileceksiniz.

elementary OS Freya beta 2’yi denemek ve kullanmak için buradan indirebilirsiniz.

Bir sonraki sürüm olan RC1 ve resmi yayım tarihi hala bilinmiyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir