En Çok Satan Akıllı Telefon Listesi Şubat 2015

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon piyasasında her geçen ay yeni modeller ve amiraller çıkmaya devam ediyor. Piyasadaki dev markalar olan Apple, Samsung, LG, Sony gibi markalar zirvede yarışıyor diyebiliriz. Yeni bir akıllı telefon alacaklar için 2015 Şubat ayından en çok satan akıllı telefonları listeledik. Listede kullandığımız cihazlar belli başlı popüler olan modellerdir. Listede olmayan bir birçok model var fakat sizlere en çok satılanlan 5 akıllı telefonu listeledik. En çok satılanlara doğru geriye geliyoruz.

5. General Mobile Discovery 2 Mini

Akıllı telefon piyasasına Discovery serisi ile giriş yapıp ve iyi bir çıkış yakalayan General Mobile, en çok satanlar listesinde yerini aldı. Bu modelinde 4 çekirdekli bir işlemci kullanan General Mobile, piyasadaki LG, Sony, ve Samsung gibi dev markalar ile aynı fiyat ile cihaz satışı yaptı. Bu modelinde ekran çözünürlüğü fazla kaliteli olmasada tatmin edici diyebiliriz. 450 TL gibi uygun bir fiyat ile piyasaya sunulmuştu.

4. Sony Xperia Z3 Compact

Sony 2014 yılı içerisinde Xperia serisine Z3 modelini katmıştı. Cihaz z3 modeline göre özellikler konusunda bazı kırıpmalar mevcut ve mini bir model diyebiliriz. Xperia Z3 compact modelinin özellikleri ise 4.6 inç küçük bir ekran kullanılmış ve ebat olarakda oldukça uygun bir cihaz diyebiliriz. Ayrıca Snapdragon 801 işlemcisi kullanmış ve 2 GB RAM’e sahip. Ayrıca 4K video çekebiliyor ve fiyat olarak 1600 TL olarak belirlenmiş.

facebook müşteri hizmetleri

3. Samsung Galaxy Note 4

Zirvede oynayan Samsung, Note 3 modelinin ardından akıllı telefon piyasasına Note 4 için beklentileri büyütmüştü. Samsung Note 4 modelinde 3 GB RAM ayrıca 5.7 inç bir ekran kullanmış. Ayrıca Android sürümü olarak 5.0’ı kullanan bu modelde 4 GB RAM kullanılmamış. Gücünü ise Exynos Octa 7 işlemcisinden alıyor. Buda Qualcomm’un Snapdragon 805 işlemcisi ile denk bir model.

2.Sony Xpera Z2

Piyasaya ilk giriş yaptığında, dikkat çeken noktası ince ve sert bir tasarıma sahip olmasıydı. Akıllı telefon listemize Sony’in Z2 modeli ile devam ediyoruz. Yeni modeli Z3’ün çıkışı ardından bu modelde oldukça fiyat düşüşü yaşandı. Sony Xperia Z2 modelinde 5.2 inç bir ekran ve 3 GB RAM kullanıyor. Ayrıca Snapdragon 801 işlemcisi ve 128 GB’a kadar arttırılabilir MicroSD kartı girişi bulunuyor. Sony’in bu modeli indirimin ardından 1500 TL olarak yenilendi.

1.LG G3

LG’nin son amiral gemisi LG G4 oldukça yüksek seviye özelliklere sahip ve şuanki gündem akıllı cihazlarından birisi. LG G3 modeli ise en çok satılan listemizde birinci sırada yerini aldı. Fiyatı ise 1300 TL olarak düşürüldü. Bu cihazda 2K 1440 x 2560 bir ekran ve 538ppi değerinde çözünürlük sunuyor. Bu model gücünü Snapdragon 801 işlemcisinden alıyor ve 2 GB ve 3 GB Ram olarak iki versiyonu bulunuyor. Ayrıca 16 GB depolama ve 32 GB depolamalı versiyonlarıda mevcut. LG G3 modeli şuan Android 5.0 işletim sistemini kullanıyor ve Android 5.0.2 güncellemesini bekliyor.

Son olarak akıllı telefon almak isteyenler için en çok satılan 5 telefon hakkında detayları paylaştık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir