En Çok Satan Yeni Nesil Konsollar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüz oyun dünyasının en çok tercih edilen oyun konsollarının satış rakamları gün yüzüne çıktı. İşte oyuncuların en çok tercih ettiği oyun konsolu ve satış rakamları. 2013 yılı içerisinde oyuncuların huzuruna çıkan ve günümüzün en üst düzey oyuncu konsolları olan yeni nesil konsolların satış rakamları, gün yüzüne çıktı.

Oyuncular tarafından en çok tercih edilen bu konsollar PlayStation 4, Xbox One ve Wii U olarak karşımıza çıkıyor. 2015’in sonuna doğru yaklaşmamızla birlikte de bu konsollar için satış rakamları paylaşıldı. Satış rakamları, konsolların çıkış yaptıkları dönemden bu yana gerçekleştirdikleri satışları kapsıyor.

facebook müşteri hizmetleri

En çok satış gerçekleştiren konsol, tahmin edilmesi pek de zor olmayacağı üzere PlayStation 4 oluyor. İkinci sırada ise yaklaşık 15 milyonluk bir satış aralığıyla Microsoft imzalı Xbox One yer alırken üçüncü sırada da Wii U yer alıyor.

konsol

Son iki yılın en çok satan konsolu PlayStation 4
Özellikle 2015 yılı için PlayStation 4, rakip konsollara açık ara bir fark atarken bu farkta konsol için piyasaya sürülen exclusive oyunlar oldukça önemli bir rol oynuyor. Diğer konsollara nazaran daha fazla kampanya politikası izleyen Sony, ayrıca yakın zamanda eski PS2 oyunlarını PS4’te oynayabileceğimizi duyurmasıyla birlikte yine önemli bir projeye imza atmıştı. Bu hamlenin ilerleyen dönemlerde satış rakamlarına olumlu yansıması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir