En Çok Satılan iPhone Modelleri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Apple’ın iPhone modellerinden en çok hangisi tercih ediliyor? sorusunun cevaplarını istatistiklerle açıklamaya çalışacağız.

iPhone 6s Plus ve iPhone 6s telefonlarının piyasaya sürülmesine sayılı günler kala, Localytics tarafından en çok kullanılan iPhone modellerinin istatistiksel verileri açıklandı. iPhone 6s piyasaya sürülmeden önce rekor bir ön sipariş alarak Apple‘ı sevince boğmuştu. Bu istatistikler de iPhone 6s ve iPhone 6s plus telefonları daha piyasaya sürülmediği için hayliyle yer almıyor. Yalnız bu telefonlar piyasaya sürüldüğü andan itibaren istatistikler de gözle görülür değişikler olacaktır.

facebook müşteri hizmetleri

iPhone modelleri

En Çok Satılan iPhone Modeli iPhone 6

Localytics’in aşağıdaki grafiklerinden anlaşıldığı üzere iPhone 6 bu liste de en başı çekiyor. Diğer iphone modelleri ile de arasında ki fark dikkat çekici. iPhone 6’yı takip eden model ise, iPhone 5s modeli. %23.7 gibi yüksek bir oranla 2.sırada yer alan iPhone 5s, bir zamanların efsane telefonları arasındaydı. Bilindiği üzere Apple ilk touch id özelliğini bu telefon da kullanmıştı.

iPhone 5’e oranla daha yeni bir telefon olan iPhone 6 plus telefonu ise, iPhone 5 ve iPhone 5s’in altında bir yerde yer alıyor. Apple için tam bir hayal kırıklığı olan iPhone 6 Plus’ın bu oranı bir çok telefon severi şaşırtmadı.

iPhone’un bu zamana kadar ki en iyi telefonlarından biri olan iPhone 4 telefonu ise %5.3lük bir oranla ne kadar iyi bir telefon olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Apple’ın iki yeni modeli piyasaya sürüldükten sonra, bu veriler de ciddi anlamda değişiklikler olacak ve iPhone 6 telefonun oranı biraz daha yükselecektir. Nitekim yeni telefon modellerinin piyasaya çıkacak olması, Apple’ın iPhone 6 modelin de fiyat düşüşüne gitmesine sebep olmuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir