En Genç Microsoft Office Uzmanı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Pakistan’da dahiler bitmiyor. Daha önce Ayan Qureshi isimli beş yaşındaki Pakistanlı bir çocuk Microsoft‘un sınavını geçen en küçük çocuk olmaya hak kazanmıştı. Bu kez ise başka bir Pakistanlı Microsoft’ta rekor kırdı. İngiltere’de yaşayan altı yaşındaki Pakistanlı Humza Shazad Microsoft Office testini geçmeyi başararak en genç Microsoft Office uzmanı olmaya hak kazandı.

facebook müşteri hizmetleri

Ailesinin belirttiğine göre Humza küçüklüğünden bu yana teknolojiyle iç içe büyümüş. Babası henüz 2 yaşındayken çocuğuna ilk akıllı telefonunu almış. 6 ay sonrasında ise Humza ilk dizüstü bilgisayarına kavuşmuş. Yıllardır bilgisayarla uğraşmasının karşılığını ise geçtiğimiz günlerde girdiği Microsoft Office sınavında aldı. Yapılan sınavda 700 puan alması yeterli olan küçük çocuk, tam 757 puan alarak sertifikaya kavuştu. Belirtilenlere göre Humza Shahzad yaklaşık 6 aydır bu sınava hazırlanıyordu. Teknoloji alanında böylesine önemli bir başarıya imza atan genç çocuğun hayali ise bambaşka. Humza büyüdüğünde teknoloji alanında uzman olmayı değil, pilot olmayı arzuluyor.

Okumuş olduğunuz gibi genç yaşta çocukları teknoloji ile tanıştırmak aslında o kadar da kötü bir şey değil. Yine de bana tuhaf gelen nokta şu, 2 yaşındaki çocuğa akıllı telefon vermek nedir abi Allah aşkına ya?

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir