En İyi 5 Ritm Oyunu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Her ne kadar çok yaygın olmasa da ritm oyunları oyun sektörünün en eğlenceli türlerinden biridir. Herkes tarafından oynanabilecek derecede kolay ve anlaşılabilir olmaları, müzikle senkronize hareket etmekten doğan “müzik yapma” hissi, birden fazla insanın birlikte keyifli vakit geçirebiliyor olması… Bunlar ve daha bir çok neden ritm oyunlarının çok seviliyor olmasını açıklayabiliyor. Biz de bu türe yeni giriş yapmaya hazırlanan arkadaşlar için ufak bir liste hazırlayalım dedik.

Not: Bu liste yazar önerisidir, herhangi bir sıralama ya da karşılaştırma söz konusu değildir. O yüzden “bu oyun neden birinci değil” ya da “bu oyun neden yok” diye düşünüp kendinizi yormayın.

İşte bizim seçtiğimiz en iyi 5 ritm oyunu…

Guitar Hero

guitar-hero

Ritm oyunları söz konusu olduğunda Harmonix’in eline kimse su dökemez. Zira tüm şirket ritm ve müzik oyunlarına odaklanmış durumda. İşte Harmonix’in ikinci oyunu Amplitude’un ruhani devamı olan Guitar Hero, ilk yayınlandığında oyun dünyasında çok farklı bir şey denedi. Konsolun kontrolcüsü yerine gitar şeklinde özel bir kontrolcüye sahip olan Guitar Hero, bu ilgi çekici özelliği sayesinde kısa sürede türün akla gelen ilk oyunlarından biri oldu.

Sevilen seri yakın zamanda Guitar Hero Live ile geri dönecek.

Rock Band

rockband2

Guitar Hero Activision tarafından tamamen satın alınınca, Harmonix aynı konseptte yeni bir oyun geliştirmeye başladı. Bu süre içerisinde Viacom tarafından satın alınan stüdyounun yeni oyunu Guitar Hero’nun neredeyse aynısıydı, ancak oyuna gitar dışında bas gitar, davul ve vokal de eklemişti. Hatta Harmonix hızını alamayıp Rock Band 3 ile beraber oyuna klavye bile getirdi. Şu an en sevilen parti oyunu olarak Rock Band gösterilir, o derece.

Tıpkı Guitar Hero gibi Rock Band de dördüncü oyunuyla bu sene konsollara geri dönüyor.

facebook müşteri hizmetleri

Osu!

osu

Osu! için aslında bir oyundan ziyade oyun motoru diyebiliriz. Sega tarafından Japonya’ya özel olarak çıkan Hatsune Miku: Project Diva’nın oynanış mekaniklerini kullananan Osu!, Dean “peppy” Herbert tarafından tek başına geliştirildi. Osu!’da topluluk üyeleri tarafından tasarlanan beatmap’lerden birini indirebilip oynayabilir ya da kendi beatmap’inizi tasarlayıp paylaşabilirsiniz.

Kendi sitesinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz oyuna dilerseniz bağışla katkıda bulunabilirsiniz.

Rhythm Heaven

rhythm_heaven_fever

Koyduğumuz screenshot’a bakıp “bu ne biçim şey böyle?” demeniz muhtemel. Zira oynamadığınız sürece bu oyuna ne kadar bakarsanız bakın hiçbir şey anlayamazsınız. Tamamen doğru zamanda doğru hareketi yapmaya dayalı bir oyun olan Rhythm Heaven, Nintendo konsollarında bulabileceğiniz en iyi ritm oyunu. Özellikle remix bölümleri gerçekten sizi saatlerce başından ayırmayacak derecede güzel. Eğer DS ya da Wii’niz varsa en kısa zamanda bu oyunu edinin, oynayın. Pişman olmayacaksınız.

Just Dance

just-dance

Göz alıcı renkler, harika şarkılar, dans… Just Dance size birçok şey vaat eden bir oyun. Eğer dans etmek istiyorsanız Just Dance oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla gülüp eğlenmek istiyorsanız Just Dance oynayabilirsiniz. Evde kilo vermek istiyorsanız bile Just Dance oynayabilirsiniz… Biz o yüzden oynamıyoruz elbette, kim çıkarıyor bu lafları? Neyse… Just Dance Ubisoft’un son yıllarda bozmayan sayılı serilerinden bir tanesi.

İsterseniz konsolunuzda herhangi bir ana oyununu oynayabilir, isterseniz de Just Dance Now! uygulamasıyla akıllı telefonunuzu bilgisayara bağlayarak bilgisayarınızda oynayabilirsiniz. Emin olun, daha önce böyle bir şey yaşamadınız.

Bizim bu konuda sıralayacağımız oyunlar bunlar. Eğer bu listeye eklemek istediğiniz oyunlar varsa bize mail atmaktan ya da sosyal medyada yorum yazmaktan çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir