En iyi Antivirüs Programları 2015

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Her bilgisayarda olması gereken antivirüs programları ne işe yarar ? Antivirüs programlar, işletim sistemini ve veritabanlarını virüslerden çeşitli kötü yazılımlardan koruyan sistemlerdir. Fakat piyasada oldukça fazla antivirüs programları mevcut ayrıca bir kısım kullanıcıda antivirüs programlarının bilgisayarlarını yavaşlattıkları inancındalar bizde sizlere program seçiminde yardımcı olmak adına en iyi antivirüs programları konu başlıgı altında bazı antivirüs programlarını tanıtıp önerecegiz. 2015 yılının en iyi 10 ücretsiz antivirüs programını listeledik.

En iyi Antivirüs Programları

10- McAffe Antivirüs Plus

McAffe Antivirüs Plus
Bu program en iyi antivirüs programları adlı konumuzda son sırada yer buldu. Çıkış tarihi 1987 olan McAffe’nin artılarından biri arkasında İntel gibi bir bilişim firmasının olması.

Eksilerinden bahsedecek olursak diğer programlara göre sistemi biraz daha fazla yorması.

9- G Data Antivirüs

Oldukça hızlı arayüzü ve virüs yakalama ve temizleme başarısıda yüksek oldugundan tercih edilebilirlerin arasında.

8- Avast

avastpng

İlk çıktığı zamanlarda gerçekten piyasanın en iyilerinden diyebiliriz. Fakat daha sonra başarısı biraz geriledi fakat ücretsiz sürümü fena olmasada orta düzeyde bir koruma saglıyor.Artılarından biri ise otomatik USB tarama sistemi olması ama bu tarama olayının ağır olduğunu belirten kullanıcı kitlesi oldukça fazla.
Eksileri ise bellek kullanımı cok fazla olduğundan bilgisayar hızını düşüyor.

7- AVG Antivirüs

avgpng

Bu programı bundan önceki yazılarımızdan olan en iyi android antivirüs uygulamaları isimli konumuzda vermiştik ve bu yazımızdada yer aldı. Bu program avast’a oldukça benziyor diyebiliriz koruma düzeyi ise çok iyi degil ve ücretli sürümünde bazı şeyleri görmezden geliyor ve temizlemiyor. Ücretsiz arayanlar bilgisayarlarında kullanabilirler.

6- F-Secure Antivirüs

Fsecure

facebook müşteri hizmetleri

Secure programı windows işletim sisteminize bulaşan virüsler için oldukça stabil çalışıyor fakat internet sitelerinden gelen virüslere karşı pekde iyi diyemeyiz.

5- Norton

Norton

Norton en iyi antivirüslerden biri olup geçmişte liderlerden biriydi. Bir ara çıkarttığı sürümler sistemi çok agırlaştırıyordu ve kullanıcılar pek tercih etmiyordu bu yüzden. Fakat virüs koruma kalitesi oldukça yüksek olan bir program.

4- Bullguard Antivirüs

Bullguard Antivirüs

Fazla eski olmayan bu program windows harici diğer işletim sistemlerinde çok uyumlu bir şekilde çalışıyor ve en iyi yanı ise premium ücreti oldukça cüzi miktarda.

3- Kaspersky Antivirüs

kaspersky Antivirüs

Çok başarılı bir program olan kaspersky ilk üçlere girdiği dönemlerde oldu fakat fiyat konusunda pahalı olunca kullanıcıların bazı kesimi tercih etmiyor. Virüs korumasıda oldukça üst seviyelerde.

2- Bitdefender

Bitdefen1der

Hızlı arayüzü, sistemi kasmayan ve yormayan yapısı bu programı tercih edenlerin en başlıca nedenlerinden bazıları. Özellikle güncelleme konusunda aşırı derecede başarılı olan bu program başarısını sürdürüyor.

1- Eset Smart Security Antivirüs

eset

Sonunda en iyi antivirüs programları konumuzun lider programına geldik. Bu program kasmaz, hızlı, ve sürekli bilgisayarı tarayarak en ufak zararlı dosyaları silmesi oldukça başarılı ve en iyi antivirüs programları listemizin birinci sırasında olmayı hak ediyor. Ücretsiz 30 günlük deneme sürümü mevcut.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir