En İyi Fotoğraf Düzenleme Araçları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Fotoğraf çekmeyen yoktur herhalde, hemen hemen çekilen her fotoğraf sosyal medya üzerinden paylaşımlara devam ediliyor. Fakat genel olarak bazı uygulamalar, programlar kullanılarak fotoğrafta düzenlemeler yapılıyor. Fakat yapılan değişiliklerin ne olduğunu bilmeden sadece güzel gözüktüğü için düzenleyenler var.

Bizde sizler için en iyi fotoğraf düzenleme araçları konusunda 5 adet düzenleme aracını özellikleri ile birlikte açıklayacağız. Sizlere kullanmanız gereken yararlı düzenleme araçlarını genel olarak anlatacağız. Bu düzenleme araçlarını Adobe Photoshop Express uygulaması üzerinden anlatıyoruz. İlk olarak en iyi fotoğraf düzenleme araçları konumuza kesme işlemi ile başlayalım.

Kesme

kesme

Fotoğraf çekme durumlarında en kötü olay çektiğiniz mekan’ın kalabalık bir ortam olması. Çektiğiniz yerde arkanızda bir sürü insan var ve bu durumda en iyi fotoğraf düzenleme araçları’dan biri olan kesme aracını kullanarak istediğiniz bir konumu keserek diğer kısımları dışarda bırakmış olup daha iyi bir fotoğraf elde etmiş oluyorsunuz.

Keskinleştirmek

keskinleştirme

Bu noktada ise çektiğiniz fotoğraf çok fazla bulanık çıktıysa keskinleştirme yani netleştirme aracı ile iyileştirmeler yapabilirsiniz. Profesiyonel olmayan fotoğrafçılar pek dikkat etmeden çektikleri fotoğraflar doğal olarak bulanık çıkıyor. Genelde birçok kişinin yaptığı bu hatayı düzeltmeniz mümkün. En iyi fotoğraf düzenleme araçları konusundan en faydalılardan biri olan keskinleştirme aracını gerekli olduğu noktada kullanmanızı tavsiye ederiz.

facebook müşteri hizmetleri

Kırmızı Göz Giderme

göz

Günümüz akıllı telefonlarında kamera kısmı oldukça gelişmiş ve kırmızı göz sorununa çözümler kamera özelliklerinde mevcut olarak geliyor. Photoshop Express ile çok kolay bir şekilde halledilebilen kırmızı göz sorununu otomatik olarak tespit edip ortadan kaldırabiliyor. En iyi fotoğraf düzenleme araçları kısmında kırmızı göz sorunun çoğu fotoğraflarda olduğunu söyleyebiliriz.

Yüz Lekesi

leke

Çoğu insanın ergenlik dönemindeki yüz lekeleri ile sorunlu olduğunu çoğumuz biliyoruz. En iyi fotoğraf düzenleme araçları konumuzdaki belki en faydalı araç olabilecek leke kaldırma bir çok kişiye faydalı olacak gibi duruyor. Özellikle sivilce ve diğer lekeleri kaldırmak için Photoshop ile yarabandı simgesi kısmından iyileştirmek istediğiniz bölgeye doğru yaptığınızda düzelen kısımları farkedeceksiniz.

Karanlık

karanlık

Eğerki elinizde kaliteli bir fotoğraf makinası veya akıllı telefon yok ise fotoğraf çekimlerinizi gündüz yapmanızı söyleyebiliriz. Amatör bir fotoğrafçı iseniz ışık oranını ayarlayamayıp fotoğraflarınızın karanlık çıkmasına neden olabilirsiniz. Adobe Photoshop Express ile karanlı fotoğraflarınızı aydınlatmanız mümkün bu sayede en iyi fotoğraf düzenleme araçları konumuzda yüz lekesinden sonra en çok sorun olan karanlık çekim sorununuda ortadan kaldırmış olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir