En Popüler Mobil Uygulamalar Açıklandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Market araştırmaları yapan Nielsen firması 2015 yılının en popüler mobil uygulamalarını açıkladı. Bakalım tüm platformları kapsayan araştırmada en popüler uygulama hangisi?

Araştırmaları ile ön plana çıkan Nielsen firması yılın son günlerine yaklaştığımız bugünlerde yeni araştırma raporu ile karşımıza çıktı. Nielsen’ın yayınlamış olduğu raporda 2015 yılının en popüler mobil uygulamaları yer alıyor. Tüm platformların harmanlanmış halinden ortaya çıkan bu rapor, akıllı telefonlarda kullanılan en popüler uygulamaları gözler önüne seriyor.

2015 yılının en popüler mobil uygulama sıralamasının zirvesinde 126.702.000 aylık kullanıcı sayısı ile Facebook yer alıyor. Facebook uygulaması bir önceki yıla göre %8 değişim göstererek kullanıcı sayısını artırmayı başarıyor.

f

Listenin 2. sırasında ise Google’ın sahibi olduğu YouTube uygulaması yer alıyor. YouTube; 97.627.000 aylık ortalama kullanıcı sayısı ile listenin 2. sırasında. YouTube bir önceki yıla göre %5’lik bir değişim göstermiş.

y

facebook müşteri hizmetleri

Listenin 3. sırasında ise Facebook’un mesajlaşmak için zorunlu kıldığı Facebook Messenger uygulaması bulunuyor. Facebook Messenger aylık ortalama 96.444.000 kullanıcı sayısına sahip. FB Messenger bir önceki yıla göre %31’lik bir değişim göstererek listenin en fazla değişim gösteren uygulaması oluyor.

m

Listenin 4. sırasında aylık ortalama 95.041.000 kullanıcı ile Google Search yer alıyor. Google Search geçen yıla göre sadece %3’lük bir değişim gösteriyor.

g

Listenin 5. sırasında Android’in uygulama mağazası olan Google Play yer alıyor. Google Play aylık ortalama 89.708.000 kullanıcı sayısına sahipken geçtiğimiz yıla göre %7’lik bir değişim gösteriyor. Bu değişimin önümüzdeki yıllarda olumlu yönde artmasını bekliyoruz.

play

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir