Endless, 79 Dolarlık Bilgisayar Tanıttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

CES 2016’da, hem ucuz hem de performans sahibi olan, özellikle çevrim dışı dünyayı hedef alan, 79 dolarlık Endless marka bilgisayarlar tanıtıldı. CES 2016’daki açıklamalarına “Dünyadaki herkes bilgisayar sahibi olma seçeneğini hak ediyor.” şeklinde başlayan Endless CEO’su Matt Dalio, Linux tabanlı yeni bilgisayarlarını tanıttı. Kısaca daha önce hiç bilgisayar sahibi olamamış insanlar için olan bu yapım, 79 dolar olarak sunulacak. Klavye, fare veya ekran tabi ki bunlara dahil değil.

Endless Mini adıyla duyurulan bilgisayarda, İnternet opsiyonel bir seçenek olarak sunuluyor. Örneğin, bilgisayarda çevrim dışı bir ansiklopedi bulunuyor, böylece Vikipedi sayfalarını okumak için İnternet’e gerek kalmıyor.

facebook müşteri hizmetleri

2

Küçük, basit, ucuz bilgisayar
Antivirüs programına ihtiyaç duymayan, 100’den fazla bedava uygulamaya sahip, kullanımı kolay bu bilgisayarın, en düşük olan 79 dolarlık sürümü, 1.50 GHz dört çekirdek ARM Cortex A5 işlemci, Mali-450 grafik kartı, RJ-45 Gigabit Ethernet portu, 1 GB RAM, 24 GB SSD depolama alanı, 2 önde 1 arkada USB 2.0 portu, HDMI çıkışına sahip. Aynı sistemin 99 dolarlık hali ise 32 GB SSD, Wifi ve Bluetooth desteği sunuyor. Endless Mini olmayan, Endless bilgisayar ise 189 dolardan alınabiliyor. 1.58 GHz çift çekirdek Intel Celeron N2807 işlemci, 2 GB RAM, 32 GB SSD, RJ-45 Gigabit Ethernet portu, iki USB 2.0, bir USB 3.0 port, HDMI, VGA, yüksek performans entegre hoparlör, WiFi, Bluetooth özelliklerine sahip Endless, istenirse 229 dolar verilerek, 500 GB depolama alanı seçeneğiyle satın alınabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir