F.lux İle Ekranın Işığını Ortama Göre Ayarlayın

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Monitörün karşısında olan herkesin büyük problemlerinden biridir monitörün çok parlak ya da ortama uyumsuz olması. Bazen gerçekten kötü gözüktüğü gibi gözlerinizi de yorabilir, hatta bir süre sonra acıtmaya başlayabilir. Şahsen ben yaklaşık 6-7 aydır bu durumdan şikayetçiydim. Daha sonra sorunuma çare ararken kullanışlı bir program keşfettim. Monitörünüzün ışığını bulunduğunuz yere göre ayarlayıp tabiri caizse gözlerinize +1 veren bir program. Programın ismi F.lux arkadaşlar ve hayır yanlış yazmadım ordaki nokta gerçekten var ama neden var bende çözebilmiş değilim. Peki ya bu program ne yapar?

Gözlerinizi Yormayın

Programı basit bir şekilde anlatacak olursak sizin konumunuzu alıp güneşin o anki konumuna bakarak ortamınızın ışık oranlarını ölçüyor ve ekran parlaklığını ona göre değiştiriyor. Yani siz bilgisayarınızı açtığınızda her zaman aynı ekranı görüyorsunuz. Güneş varken sönük, güneş yokken parlak değil. Kendisini kalibre ediyor ve size hep aynı görüntüyü sunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

F.lux Ayarları

Şimdi geldik birçok programda olduğu gibi F.lux’un ayarlarına. Programı bir kere açıp kullanmaya başladığınız andan itibaren siz özellikleri kapatmadıkça kendisini otomatik olarak günceller ve her bilgisayarınızı açtığınızda kendisini açıp konumunuzu aldıktan sonra ekran ışığını 5 saniye gibi kısa bir sürede kalibre eder. Eğer bir tasarımcıysanız ya da grafiker çalışmalarınızı alıştığınız gibi görmek isterseniz F.lux tek bir tıkla 1 saatliğine uyutulma özelliği de sunuyor. Kendi özel konumunuzu ekranınızın yenilenme hızını programla uyumlu halde değilse uyumlu hale getirip daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Şu anda bu program Windows, Mac, Linux, İOS işletim sistemlerini destekliyor. Bir android kullanıcısı olarak Android sürümünün de bir an önce çıkmasını diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir