Facebook 360 Derece Videoları

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook videolarında bir yeni detay daha Facebook Geliştiriciler Konferansı’nda oluşturuldu. Kısa bir zaman önce meraklılarına aktarılan YouTube tarafından uygulanmaya başlanan 360 dereceli videolar konusunda Facebook F8 de adım attı.

Streer View’in Google Maps’te görüldüğü gibi kontrolü sağlanacak olan bu 360 derece video çekimleri için mouse hareketleri etken olacak. Bu şekilde video akışını sağlayarak, hangi yönü görebileceğimizi tespit etmiş olacağız. Facebook’un ana sayfası Haber Kaynağı sayfasında direkt olarak izlenebilecek olan videolar rahat ve pratik bir şekilde izlenebilecek düzeyde olacak. Bunun için de videolarda Oculus desteği yer alacak.

Facebook 360 Derece Videoları Geliyor

Ancak şimdi bu konunun bilinmeyen tek yönü ise bu uygulamanın mobil cihazlarda nasıl uygulanacağı ve destek göreceği konusu. Yani el hareketiyle manuel şekilde mi belirlenecek yoksa cihazda yer alan jiroskop özelliği sayesinde telefon çevrilerek mi videolar izlenecek şimdilik muallakta kalan bir durum.

facebook müşteri hizmetleri

Kısa bir süre sonra bu desteğin uygulanacağı bildirilen 360 derecelik video özelliği ne zaman uygulamaya geçecek tam tarih olarak belli olmasa da YouTube ve Facebook sayesinde bu derecede dönen videoların iyiden iyiye yaygın bir şekilde kullanılabileceği tahmin ediliyor.

Ayrıca eğlenceli de bir video çekim süreci yaşanabilirken, izlemesi de aynı derecede keyifli olacak gibi görünüyor.
Sanal dünyada bir uygulamanın beğenilmesi diğer uygulamalar için de öncü oluyor. Uygulamanın çok beğenilmesi ile diğer sosyal paylaşım siteleri de bu uygulamaları hayata geçirmede etken oluyor.

Sistem olarak oldukça beğenilen Oculus sistemini arkasına alarak bu girişimde bulunan Facebook sosyal paylaşım sitesinin bu uygulamayı tam olarak hangi tarihte uygulamaya geçireceği net bir bilgi olmasa da Facebook’un bu uygulamayı bir süre sonra Instagram hesabında da paylaşma özelliği taşıyabileceği öngörüler arasında.

360 derece video özelliği hem kullanıcıları hem de izleyenleri tatmin edecek özelliklere sahip geliştirilirken, izleyenler üzerinde de eğlenceli ve keyifli bir süreç yaşatacak. Facebook’un bu yeni 360 derece video özelliği merakla beklenirken, bu konuda açıklama yapan Facebook yöneticileri bu tarihin kısa bir süre sonra olduğunu açıklıyorlar.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir