Facebook Arama Özelliği Değişiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Popüler sosyal medya platformu Facebook, kullanıcılarına daa rahat bir arama deneyimi sunmak için, arama özelliğini değiştiriyor.

Yeni arama özelliği, şirketin başkan yardımıcısı Tom Stocky tarafından Facebook resmi blog sayfasında yazılan gönderi ile duyuruldu. Artık arkadaşlarınızın gönderilerini daha rahat bulmanızı sağlayacak olan yeni güncelleme iPhone ve masaüstü bilgisayarlar için geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

facebook modül

Yeni arama özelliği, eskiden olduğu gibi kişileri, grupları ve sayfaları göstermenin yanında, aradığınız kelimeleri içeren kullanıcı gönderilerini de listeliyor. Arama özelliğinde tek şart, gönderinin herkese açık veya sizin görmenize izin verecek şekilde olması. Yani gizli profiller üzerinde bu aramayı kullanamıyorsunuz.

Yeni arama teknolojisi sayesinde arama sonuçlarının daha doğru bir şekilde karşınıza gelmesi sağlanıyor. Fakat bu özelliği kullanmak istiyorsanız biraz beklemelisiniz. Şu anda yeni arama sistemi sadece İngilizce dil desteği ile geliyor.

Yakın zamanda diğer dillere de desteğinin geleceğini tahmin ettiğimiz yeni arama özelliği hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, Facebook resmi sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı