Facebook Arkadaşlarınızı İfşa Eden Eklenti: Marauders Map

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hepiniz Facebook‘un sizin yerinizi arkadaşlarınıza gösterdiğini biliyorsunuz değil mi? Cambridge Massachusetts’te yaşayan Aran Khanna isimli bir öğrenci Facebook‘un bu özelliğini sizin açık adresinizi ifşa etmeye yarayan bir Chrome eklentisi geliştirdi.

facebook müşteri hizmetleri

Marauder ismindeki Chrome eklentisi Facebook Messenger üzerinden konumunuz açık bir şekilde mesaj yazdığınızda Marauder kullanan kullanıcıya sizin yazdığınız noktayı gösteriyor. Öyle şehir falan da değil, bizzat oturduğunuz bloğa kadar gösteriyor sizi. İsmini Harry Potter‘daki Marauder’s Map‘ten alan eklenti sadece Facebook Messenger‘ın iOS ve Android sürümlerindeki kullanıcıları görebiliyor. Yani Windows Phone kullanıcıları bu konuda muaf.

Eğer bu eklentiyi yasadışı olarak görüyorsanız yanılıyorsunuz. Herhangi bir şekilde sizin bilgilerinize sızmayan uygulama, sizin konum özelliğini açtığınızda aktifleştirdiğiniz koordinatlarınızı alarak sizin yerinizi belli ediyor. Yani herhangi bir illegal yanı yok, olsa bile buna siz izin vermiş oluyorsunuz.

Eğer siz de bu eklentiyi kullanan neredeyse herkes gibi azılı bir stalker’sanız Marauders Map‘i kaçırmayın deriz. Yalnızca Google Chrome için uyumlu olan eklentiyi merak ettiyseniz buradan Google Chrome tarayıcınıza ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir