Facebook Artık Para Kazandıracak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yöntemi bulunuyor. Fakat bu yöntemlere bir yenisi ekleniyor. Oda sosyal medya devi olan Facebook artık video içerik üreticileri için bir yol geliştirdi. Reklam sistemli video hazırlıklarına bazı kazançlar sağlayacaklar. Büyük sosyal medya sitesi son olarak logosunu değiştirmiş ve adını birçok platformda kullanmaya başlıyor. Ünlü sosyal medya sitesi birçok yöntemler ile bünyesini genişletmeye devam ediyor. Son projesi ise video üreterek bu sistem sayesinde video yayınlayan kullanıcılara para kazandıracak.

facebook müşteri hizmetleri

Tıpkı youtube sistemi gibi içerik üreticilerine %55 reklamın kar payını verecek. Geri kalan kazanç ise kendilerine kalacak. Bu noktada facebook ilk yayımcı partnerlerini Funny or Die, Fox Sports, Hearst ve NBA’i olarak seçtiler. Reklam biçimi şöyle uygulanacak mobil platformda bulunan otomatik oynatma seçeneği aktif olmayacak. Videonun üzerine tıkladığınızda, özel içerik için önerilen videolar adlı bir bölüme yönlendirileceksiniz, video içeriği sonlanınca da bir sonraki gösterim öncesi reklam kendisini gösterecek.

Bu yöntem ile video paylaşanıda reklamdan payını almış olacak. Bazı görüşlere göre facebook’un yaptığı bu reklam sistemi henüz test aşamasında. Fakat yakın bir zaman içerisinde tüm kullanıcılara aktif olacak ve bazı söylentilere göre iOS kullanıcısı mobil Facebook üyesinin şimdiden teste dahil olduğu yönünde. Android ve masaüstü sitesine reklam sistemi biraz daha uzun bir test sürecinden sonra geleceğini hatırlatalım. Bakalım bu sistem ülkemizde de sorunsuz bir şekilde aktif olacakmı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir