Facebook Bedava İnternet Uydusu Gönderecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook şirketi önemli bir karara imza atarak, Afrika’nın bir bölümüne İnternet hizmeti vermeyi hedefliyor. Bu sürpriz haber ile Afrika ücretsiz İnternet bağlantısına kavuşacak. Karar ise bizzat Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu. Böylece Afrika halkı teknoloji haberleri ve dünyaya erişim imkanını facebook şirketi sayesinde almış olacak.

Facebook Şirketi 2016’da İnternet Uydusunu Gönderecek

Facebook internet.org

Bilindiği gibi şirket bir proje başlatmış ve bu kapsamda bazı ülkelerin İnternet kullanımını üstleneceğini açıklamıştı. Bu kapsamda adım atmaya başlayacak olan şirket Afrika’nın bazı bölgelerini İnternet‘e kavuşturacak. Bu projenin ismi ise internet.org olarak kamuoyuna bildirilmişti.

facebook müşteri hizmetleri

Bu kapsamda çalışmalarını anlatan şirket kurucusu, Facebook hesabı üzerinden bilgi verdi. Hala yapım aşamasında olan bu uydunun Amos-6 olarak isimlendirildiğini ve 2016‘da hizmet vermeye başlayacağını açıkladı. Eutelsat tarafından üretilen bu uydu ve uydu çeşitleri belirli noktalara gönderilerek ücretsiz İnternet hizmeti verecek. Ayrıca facebook şirketi yine başka projelerle uçan cisimlerle bazı noktalara da ücretsiz İnternet hizmeti vermeyi planlıyor.

Facebook Bedava İnternet Uydusu Gönderecek

Facebook bu girişimleri ile adına yakışır hizmeti ile dünyada önemli bir girişim başlattı. Özellikle de ücretsiz olarak bu hizmeti sağlaması tüm dünya tarafından takdirle karşılandı. Özellikle de muhtaç coğrafyalar da bu hizmeti sağlaması gerçekten çok önemli. Teknoloji haberleri arasında en insani haberler arasında yer alan bu haber ile birlikte Facebook örnek oldu.

Tüm Teknoloji Haberleri İçin Tıklayınız!

Facebook Haberleri İçin Tıklayınız!

4 thoughts on “Facebook Bedava İnternet Uydusu Gönderecek

 • 7 Ekim 2015 at 17:25
  Permalink

  biz gene parayla kullanırız

  Reply
 • 7 Ekim 2015 at 16:25
  Permalink

  biz gene parayla kullanırız

  Reply
 • 7 Ekim 2015 at 18:05
  Permalink

  Türkiyede de Olucakmı bu FREE NET

  Reply
 • 7 Ekim 2015 at 17:05
  Permalink

  Türkiyede de Olucakmı bu FREE NET

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir