Facebook Beğeni Sayısında Düşüş Haberi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook gün geçtikçe bazı önemlerinde ve alanlarında küçük değişiklikler yapmaya devam ediyor.

Sosyal medya devi olan Facebook’ta maalesef ki sahte hesap sayısı bir hayli yüksek. Bu hesapların ise açılma amaçları değişik olmakla birlikte (oyun için hediye gönderme, bir başkası gibi konuşma, dolandırıcılık ve benzeri), hepsi gerçek olmayan kişilere ait.

Bu durum üzerinde duran Facebook ise bu sahte hesaplardan yapılan beğenileri azaltma yoluna gidiyor, Yani Facebook beğeni sayısı düşürülecek. Bunu ise nasıl yapacağını merak ediyorsanız öncelikle sosyal medya devinin bu sahte hesapları bulup ayıklaması gerektiğini söyleyebilirim.

Şimdilik bunun ne zaman ve ya nasıl belirleneceği belli olmasa da, yakında böyle bir hareketlilik olacağının kehanetinde bulunabiliriz.

Facebook Beğeni Sayısı Azalacak mı?

Sosyal medya ağının temiz bir düzene sahip olmak ve düzenli rapor lamalarında oldukça karışıklık yaratacağı bu durumla başa çıkmak için böyle bir yol takip ettiği kesin. Sayfalar üzerinde bulunan şu anda zaten sahte hesaplar ile yapılan beğenilerin ise ne olacağı henüz kesin değil.

facebook müşteri hizmetleri

Böylece Facebook’un yaptığı uyarı ile 12 mart 2015 tarihinde sayfalar için yapılan Facebook beğeni sayılarının azalacağını öğrenmiş oluyoruz. Ama dediğimiz gibi konuya kesin bir açıklama getirilmediğinden dolayı henüz sahte hesap sayıklamasının ne zaman yapılacağını bilemiyoruz.

Yani her durumda tam olarak ne olacağını görmek için 12 mart tarihini beklememiz gerecek.

Sosyal medya ağında eğer olur da bütün sahte hesapları temizlemeye karar verirlerse, bu hesapların tek tek ayıklanması çok uzun zaman alacaktır, üstlelik çok iyi bir önlem alınmazsa sahte hesaplar açılmaya devam edilecektir.

Facebook’un bu konu ile nasıl başa çıkacağını ise zaman içinde göreceğiz. Siz yine de öncelikle büyük ardından küçük sayfalardaki beğeni sayılarının düşmesine kendinizi hazırlayın.

Bunların yanında, Facebook Oyun Hileleri Nasıl Yapılır? ve Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım) ile aynı zamanda Facebook Beğeni Hilesi Nasıl Yapılır? yazılarımız ilginizi oldukça çekebilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir