Facebook Canlı Yayın Uygulaması Onaylı Hesaplara Açılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook canlı yayın uygulaması 5 Ağustos itibari ile başta yalnızca  Dwayne “The Rock” Johnson, Serena Williams, Martha Stewart ve Michael Bublé olmak üzere belirli ünlüler için kullanıma açılmış, kısa sürede bu ünlülerin yaptıkları canlı yayınlar ile oldukça büyük bir kitle tarafından ilgiyle karşılanmıştı.

Facescope ismiyle özellikle yabancı kanallarda ismi geçmeye başlayan Facebook canlı yayın uygulamasının gece saatlerinde gelen açıklama ile kısa süre içerisinde tüm onaylanmış Facebook sayfaları için yayına alınacağı bildirildi. Uygulama için bu denli büyük bir güncellemenin bölge bölge dağıtılması beklense de Facebook’un güncellemelerinin ne kadar hızlı ulaştığını daha önceki site güncellemelerinden biliyoruz.

facebook-canli-yayin-uygulamasi-2

facebook müşteri hizmetleri

Onaylanmış Facebook sayfaları için bu sene içerisinde yayın hayatına başlayan Mention uygulaması üzerinden kullanıma açılan Facebook canlı yayın uygulaması, bu sektörün ilki olan bildiğimiz Meerkat uygulamasından farklı olarak yayınlanan videoları dilerseniz temelli olarak Facebook sayfanıza yükleyip saklamanıza olanak sağlayacak.

Twitter tarafından geçtiğimiz aylarda yayın hayatına başlayan Periscope uygulaması ise videoları 24 saate kadar tekrar izleme imkanı sunuyor.

facebook-canli-yayin-uygulamasi-3

Twitter’ın Periscope uygulamasına rakip olarak gözükmesi beklenilen Facebook canlı yayın uygulamasının yalnızca onaylanmış sayfalar için çıkıyor olması bu rekabetin çok da kıyasıya olmayacağını düşündürse de Facebook’un sahip olduğu kitle ile birlikte yalnızca ünlülere açık bir platformun daha çok ilgi göreceğini ve etkileşim alacağını düşünenler de yok değil.

Son 1 ay içerisinde çıkarılan güncellemeler ve yeni uygulamalar ile rekabetin artığı sosyal medya sektöründe bakalım Facebook canlı yayın uygulaması nasıl bir etkileşim oranına sahip olabilecek.

Kaynak [mks_icon icon=”fa-angle-double-right” color=”#000000″ type=”fa”] TechCrunch

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir