Facebook da reklamları kapatma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook da reklamları kapatmak için neler yapılmalıdır,facebook reklam ayarı nasıl değiştirilir,facebook da reklam vermek ve kaldırmak için neler yapılır,facebook reklam tercihleri nereden yapılır,facebook müşteri hizmetleri iletişim ve numarası nedir,facebook ile nereden iletişim kurulur,facebook destek için hangi numarayı aramam gerekir

Facebook da reklamları kapatma

Bu yazımızda size Facebook hesabınızda ki reklamları nasıl kapatacağınızı göstereceğiz. Facebook da neredeyse milyonlarca kişi reklam paylaşıyor ve bu reklamlar siz hesabınız da gezinirken sürekli karşınıza çıkıyor. Facebook da yayınlanan reklamları isterseniz kapatabilirsiniz. Reklamları kapattığınızda Facebook hesabınızda gezinirken herhangi bir reklam sayfası görmezsiniz.

Yada hangi tip reklam görmek istiyorsanız bunu ayarını yaparak sadece sizin seçtiğiniz konu üzerinde ki reklamları görürsünüz. Örneğin sadece teknoloji ile ilgili reklam görmek istiyorsunuz. Reklam ayarlarından sadece teknolojiyi seçerseniz size moda yada alışveriş reklamları görünmez sadece teknoloji reklamları görünür.

Aşağıdaki görsellerde reklam ayarlarını nasıl yapacağınızı anlatan makalemizi inceleyerek reklam ayarlarınızı kendinize göre belirleyebilirsiniz.

Facebook hesabınızda üst kısımdaki kilit resmi şeklinde ki ikona tıklayalım. Açılan pencerede “diğer ayarları gör” yazan kısma tıklayalım

facebook reklam ayarlari

Açılan pencerede ise sol kısımda ki “reklamlar” yazan sekmeye tıklayalım

facebook reklam yöneticisi ayarları

facebook müşteri hizmetleri

Daha sonra açılan pencerede ise “internet sitesi ve uygulama kullanımlarına dayanan reklamlar” kısmının yanındaki “düzenle” seçeneğine tıkladığımızda reklam görmek istemiyorsanız “açık” yazan kısmı “kapalı” duruma getirdiğinizde Facebook tarafından size herhangi bir reklam gösterilmeyecektir.

facebook reklam yöneticisi değiştirme

Daha sonra ise “facebook şirketleri dışındaki uygulamalarda ve internet sitelerinde yayınlanan reklamlar” kısmını da kapalı duruma getirdiğiniz de ilgili reklamları görmezsiniz

facebook reklamları kapatma

Facebook da reklamları kapatma ve reklam tercihlerini değiştirme

Diğer reklam ayarı ise reklam sayfasının alt kısmındaki “tercihime dayalı reklamlar” kısmından hangi kategoriye ait reklam görmek isterseniz ayarını buradan yapabilirsiniz

facebook görsel ayari

Son olarak diyelim ki sadece teknoloji hakkındaki reklamları görmek istiyorsunuz. Teknoloji sekmesine tıklayarak görmek istediğiniz reklamları buradan seçebilir yada görmek istemediğiniz reklamları bu sayfadan kaldırabilirsiniz.

facebook reklam hesabı yönetme

Facebook da reklam ayarı yapmak için yukarıdaki görseller anlattığımız işlemleri yaparak reklam ayarlarınızı yapabilirsiniz. Bu ayarları yaparken destek almak isterseniz önerdiğimiz destek hattını arayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir