Facebook GIF Oynatma Desteği Kazandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook‘un yayın hayatına başladığı günden beri belki de tek eksiği GIF desteğiydi. 11 yıllık yayın hayatı boyunca inatla GIF desteği eklenmeyen Facebook‘a GIF desteği nihayet geldi. Uzun süredir geliştiricilerin kullandığı GIF desteği tüm kullanıcılara açılmış oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Her ne kadar Facebook‘a GIF oynatma desteği gelmiş olsa da henüz Facebook‘a GIF uzantılı dosyaları doğrudan upload edemiyoruz. Facebook‘un GIF oynatma desteğinin çalışma şekli beklediğinizden daha farklı. Nasıl eskiden 9GAG, Tumblr ve Imgur gibi sitelerden kopyalanan linkler kullanıcıların duvarlarında bir web bağlantısı ya da fotoğraf olarak görünüyorsa artık doğrudan hareketli GIF’ler olarak görünecekler. Yani GIF‘i Facebook‘ta paylaşma şekliniz değişmiyor, yalnızca nasıl görüneceği değişiyor.

Facebook‘un gelecekte GIF‘leri upload edebilme özelliği kazanıp kazanmayacağı henüz belli değil. Ancak şimdilik Facebook‘un böyle bir planı yok gibi duruyor. Yine de diğer sitelerden kopyalanan GIF’lerin sürpriz olmaması güzel bir şey. Evet, ekrana birden çıkan ve ödünüzü patlatan screamer gif’lerden bahsediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir