Facebook Gizlilik Politikası Değişti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Evet, başlıktan da anlaşılacağı gibi Facebook Gizlilik Politikası (yine) değişti. Eğer bunu öğrendikten sonra “Yapma be, geliyor yine sevimsiz bir haber.” dediyseniz size kötü bir haberim var, maalesef haklısınız.

facebook müşteri hizmetleri

Gizlilik Politikası’ndaki bu değişiklikle Facebook, “Size daha tutarlı reklamlar sunabilmek için” girdiğiniz her siteyi takip edecek. Evet hepsini. Girdiğiniz herhangi bir sitede ‘Facebook ile giriş yap’, ‘Bağlantıyı paylaş’ ve hatta ‘Bunu beğenen ilk kişi sen ol’ gibi doğrudan Facebook’a bağlanan içerikler ile bilgisayarınızdaki ya da mobil cihazınızdaki otomatik girilen Facebook hesabını eşleştirecek ve kaydedecek.

Durun, iş daha kötüye gidiyor. Facebook’un bu kendi kendine verdiği izin ile başladığı uygulamayı durdurma şansınız yok. Tek çaresi tamamen Facebook kullanmayı bırakmanız. Aksi taktirde girdiğiniz her site veri tabanına işlenmeye mahkum.

30 Ocak’ta başlamış olan bu politika kullanıcıları alakasız reklamlardan daha çok rahatsız edeceğe benziyor. Hatta Avrupa’da yetkililerin önlemler almaya başladığına dair söylentiler de dolaşıyor.

Sizi bilmiyorum ama, benim burnuma SkyNet kokuları geliyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir