Facebook Graph Search’den Bing Aramalarını Kaldırdı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook‘un uzun zamandır daha kapsamlı arama yapmak için kullandığı Graph Search, Bing aracılığıyla aramak istediğiniz konu ile ilgili internet sonuçlarını da çıkarıyordu. Başlangıç olarak kullanıcıların Facebook içerisinde daha kapsamlı aramalar yapabilmesi amacıyla çıkarılan Graph Search, belli bir bölgede yaşayan insanları ve belli bir sayfayı beğenen kişileri bulma gibi birden çok etken bulunan aramalarınızı gerçekleştirmek için kullanılıyordu. Buna ek olarak eklenen internet taramalarıyla da Microsoft Bing ile anlaşan Facebook, Graph Search ile kullanıcıların sosyal medya deneyimini farklı bir boyuta taşımayı planlıyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook Graph Search her ne kadar kullanıcıların yoğun ilgisini çekmese de uzun bir zamandır kullanılabilir durumda. Birkaç gün ise Graph Search içerisinde bulunan Bing aramaları sessiz sedasız bir güncelleme ile kaldırıldı. Kaldırılmanın nedeni tam olarak bilinmese de Microsoft tarafından yapılan açıklamada Facebook ile farklı alanlarda çalışmaya devam ettikleri sonucu çıkıyor.

Zaten çok kullanılmayan internet aramalarının Facebook Graph Search‘den kalkması birçok kullanıcı tarafından fark edilmese dahi sürekli gelişmeye ve yenilik getirmeye devam eden Facebook‘un bu konu ile ilgili de yeni planları olduğu şimdiden düşünülmeye başlandı. Gelecek zamanlarda Graph Search‘de ne gibi değişiklikler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı