Facebook İkinci El Eşya Satışına Başlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz üzere Facebook üzerinden bir çok çeşitli reklam ile karşılaşabiliyorsunuz. Facebook bu reklamları geliştirerek, kullanıcıyı ve üreticiyi buluşturmak adına adımlar atmaktan hiçbir zaman vazgeçmiyor.

Facebook’un şu aralar özellikle üzerinde durduğu bu reklam konusu, özellikle uygulama üzerinden yaptığı reklam geliştirmeleri ile ön plana çıkıyor. Fakat yeni gelen özellik, tamamen masaüstü cihazlar için geçerlilik gösteriyor.

facebook müşteri hizmetleri

All Sales Groups olarak karşımıza çıkan yeni özelliğin adını Türkçe’ye çevirdiğimizde, bütün satış grupları gibi bir anlam çıkartabiliriz.

Bütün satış grupları bölümü, içerisinde eBay gibi büyük şirketlerin bulunduğu ve bu şirketlerinin ürünlerinin bulunduğu bir depo. Aynı zamanda bu depo içinde arama yapmamızı sağlayacak olan bir arama motoru ile birlikte gelecek olan yeni özellik sayesinde Facebook, sosyal ağda insanları uzun süreler boyunca tutmak istiyor. Haliyle eBay gibi şirketler olaya dahil olduğu anda Facebook, 2. el ürün satışını kendi sitesi üzerinden yapmaya başlamış olacak. Bu özelliği getirmesindeki en büyük nedenlerden bir tanesi de bu.

Alışveriş kavramını direkt olarak sosyal ağ üzerinden gerçekleştirilen bir eylem haline getirmek isteyen Facebook, eğer bu konudaki çalışmalarını hızlandırır ve başarıya ulaşırsa, artık Facebook’tan çıkmadan direkt olarak buradan alışveriş yapabileceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir