Facebook iOS Yeni Fotoğraf İşlevi Nasıl Kapatılır

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook tarafından iPhone‘lara getirilen yeni fotoğraf işlevi hoşunuza gitmiyorsa, artık onu kapatmanın bir yolu var. Yeni gelen Facebook iOS fotoğraf işlevi ile bildiğiniz gibi fotoğraflar otomatik bir şekilde düzenlenerek zaman kaybı olmaksızın paylaşılabiliyor. Fakat yüklemek istediğiniz fotoğraflara Facebook’un hiçbir müdahele etmesini istemiyor da olabilirsiniz. Bu özelliğin kullanımını iptal etmek için yapmanız gerekenleri açıklayacağız.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdilerde sadece iOS platformunda bulunan ve Android için de çok yakında geleceği tahmin edilen otomatik fotoğraf düzenleme işlevi, uygulama içindeki hazır fotoğraf filtrelerini kullanıyor ve bu filtreleri otomatik uyguluyor. Facebook, bu işlev ilk defa kullanıldığında bu işlevin nasıl kullanılacağı hakkında size kısa bir ileti gösteriyor. Pek tabi ki bu iletide gösterildiği şekilde, siz de sihirli sopa simgesine dokunup kaydırıcıyı en sola çekerek otomatik fotoğraf filtreleri düzenlemesini devre dışı bırakabilirsiniz.

Tam bir fotoğraf sanatı hastasıysanız ve bu konuda kendinize güveniniz tam ise; Facebook uygulamasının giriş ekranından “Daha fazla” menüsünü açıp, “Videolar ve Fotoğraflar” bölümünü seçip, “Otomatik olarak geliştir” anahtarını kapatarak bu otomatik fotoğraf düzenleme işlevini tamamen devre dışı bırakabilirsiniz. Facebook‘un Otomatik düzenleme sihirli çubuğu ekranınıza gelmeye devam edecek fakat bu işlev otomatik olarak artık kullanılmayacak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir