Facebook Kitap Kulübü Kuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Tarihteki en büyük kitap kulübü olmaya aday olan kulüp 3 Ocak tarihinde Mark Zuckenberg tarafından kısa bir süre içinde kuruldu. Kendi Facebook hesabından 2015 yılında iki haftada bir kitap okumak istediğini 30 milyon takipçisi ile paylaşan Zuckenberg ayrıca bunun için bir Facebook sayfası açtı.

:: 2014’te Facebook ve Twitter’da En Çok Paylaşılanlar

Facebook‘taki kullanıcıları, kendisi ile birlikte kitap okuyup paylaşmaya teşvik eden Zuckenberg, okuduğu her kitabın ismini yayımlayacağı sayfasına da “A Year of Books” adını verdi. Sayfa çok kısa bir sürede 71 bin üzerinde Facebok kullanıcısı tarafından beğenildi. Bu sayı şu anda da artmaya devam ediyor. A Year of Books sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Zuckenberg bu online kitap kulübünde ilk okuyacağı kitabın adını yayımladı. The End of Power isimli kitabın yazarı Moises Naim. Sayfayı takip eden Facebook kullanıcıları da bu kitabı ısmarlamak için Amazon‘a akın edince, kısa sürede kitap stoklarda tükendi.

Mark Zuckenberg bu kitabı seçmesinin sebebinin dünyadaki büyük devletler, ordular ve organizasyonların güç dengesinin günümüzde bireylerin lehine değişmesini konu aldığı için olduğunu söylüyor ve bireyleri güçlendirmeyi de gönülde inandığını ekliyor.

:: Picturebook İle Gizli Facebook Fotoğrafları Nasıl Bulunur

Yeni yıla başlarken bu şekilde yapılan “yeni yıl, yeni şeyler” tarzında düşüncelerin pek uzun ömürlü olmadığı ise bir diğer gerçek. Yine de kitap kulübü Facebook üzerinde daha da fazla bir trafik yaratabilir.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir