Facebook Kullanıcı Verilerini Açıkladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sosyal medyada ilk akla gelen isimlerden olan Facebook, 2014 yılı son çeyreğine ait kullanıcı verilerini paylaştı.

Facebook, geçtiğimiz yılın son çeyreğine ait kullanıcı verilerini yayınladı. Verilere göre, aylık aktif kullanıcı sayısı 1.39 milyarı geçmiş durumda. Bir önceki çeyrek dönemde bu rakam 1.35 milyar olarak belirtilmişti. 3 ay içerisinde kullanıcı sayısı yaklaşık 43 milyon artış göstermiş durumda. Ayrıca açıklanan bir diğer rakam ise mobil kullanıcılar. Mobil platformda aylık kullanıcı sayısı 1.18 milyar olarak belirtiliyor.

facebook müşteri hizmetleri
facebook-MAU
Dönemlere göre aylık aktif kullanıcı sayısı

 

Kullanıcı kitlesinin büyük çoğunluğunu Asya bölgesinde bulunduran Facebook platformunun, gelişmekte olan ülkelerde de yaygınlaşmaya başladığı görülüyor. Günlük takip eden kullanıcıların sayısı ise 890 milyon. Bu rakam tüm kullanıcıların %64’üne denk geliyor. Ayrıca Facebook platformunu yalnızca cep telefonundan takip eden, hiç kşisel bir bilgisayardan bağlanmayan kullanıcı sayısı ise 526 milyon olarak belirlenmiş.

facebook-mobile-only
Yalnızca mobil uygulama üzerinden bağlanan kullanıcı sayısı

 

Rapordaki bir diğer bilgi ise günlük kullanım üzerine. Siteyi aktif ziyaret eden kullanıcıların bir gün içerisinde, ortalama 3 video izlediği, bir gün içerisinde izlenen video sayısının 3 milyara yakın olduğu belirtiliyor. Günde 2 milyar fotoğrafın paylaşıldığı Facebook’da, video paylaşımı ise 1 milyara sınırı geçememiş durumda.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir