Facebook Kullanıcıları ESET ile Korunacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bildiğiniz gibi Facebook, 2014’ün başlarından itibaren zararlı ve virüslü zaman akışı içeriklerinin algılanıp temizlenmesi için Trend Micro ve F-Secure firmalarıyla anlaşıp ortak iş yürütmeye başlamıştı. Şimdi de Facebook güvenlik birimine yeni bir üye katıldı: ESET Antivürüs.

Facebook-ESET anlaşmasına göre herhangi bir Facebook kullanıcısı zararlı veya virüslü bir içerik paylaşması durumunda ESET devreye girecek ve zararlı veya virüslü içeriğin Facebook kullanıcısının bilgisayarından kaldırmasını sağlayacak ve yardımcı olacak. Facebook’un yazılım mühendislerinden Chetan Gowda, Facebook’ta paylaşılan zararlı ve virüslü içeriklerin ESET Online Scanner sayesinde çok büyük derecede azalacağını söylüyor.

facebook müşteri hizmetleri

 

facebook2

Günümüzün en önemli ve en yaygın sosyal ağlarının başını çeken Facebook‘un sahip olduğu büyük kitle, Facebook’un zararlı ve virüslü bağlantıların en önemli hedefi olmasına neden oluyor. Dolayısıyla Facebook kendi güvenliğine aşırı derecede önem verdiğini, ESET gibi çalıştığı dev güvenlik firmalarıyla bize bir kez daha kanıtlıyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir