Facebook Kullanıcı Sözleşmesini Yeniledi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook internet üzerinde, kullanıcı sayısı ve üzerinde bulunan kişisel bilgiler yönüyle bakıldığında, en çok bilgi toplanan yerlerden birisi. Kişisel bilgilerinin nasıl toplandığı ve kullanıldığına dair hiç bir fikri olmayan insanların büyük bir kısmının kullanıcı sözleşmelerini okumadığını düşünen firma, bu gün yaptığı güncelleme ile daha okunabilir bir kullanıcı sözleşmesini üyelerine sunuyor.

Sözleşme içerisindeki maddelerde çok fazla değişiklik yok. Güncelleme daha çok anlaşılabilirlik üzerine yapılmış. Eskiden sadece yazıdan oluşan bir sözleşme bulunurken, artık renk kodları kullanan, daha tanıdık bir üslup ile yazılmış, grafiklerle süslenmiş bir sözleşme var. Yaklaşık olarak 8000 kelimeden oluşan bir kaç sayfalık sözleşme, uygun bir düzenleme ile tek bir sayfaya indiriliyor. İnteraktif olarak kullanılabilen sayfa içerisindeki kelime sayısı ise 2000 civarında. Daha teknik detaylar ile ilgili bilgiler bu sayfa üzerindeki bağlantılar yardımıyla bulunabiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

 

kontrol

 

Normal şartlarda çoğu internet kullanıcısının okumadan geçtiği bu sayfalar o kadar düzgün bir şekilde hazırlanmış, okuması o kadar kolay bir hale getirilmiş ki, hazırlayanların bu yazıları gerçekten okumanızı istedikleri için hazırladığını düşünüyorsunuz.

Facebook’un hazırladığı son Kullanıcı Sözleşmesi maddeleri ise henüz son halinde değil. Eğer maddeler hakkında bir yorumunuz varsa söylemenizi istiyorlar. Bir hafta boyunca gelecek olan yorumlara göre maddelerin son hali belli olacak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir