Facebook Lazerle İletişim Üzerine Çalışıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook’un uzun bir süredir devam eden ve her yere internet getirme hedefiyle yola çıktığı internet.org projesine destek olacak bir yenilik daha gün yüzüne çıktı. Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’ün yaptığı açıklamaya göre Facebook, lazerle iletişim teknolojisi üzerine çalışıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Uzak mesafede iletişimi ve veri transferini sağlaması öngörülen proje ile halihazırda devam eden drone ve diğer hava araçlarıyla interneti yayma projesine destek olunulması bekleniyor. Internet.org girişimi ile Dünya’da internetsiz hiçbir yerin kalmamasını hedefleyen Facebook, lazerle iletişim teknolojisini de bu proje içerisinde kullanacak gibi duruyor.

Facebook üzerinden daha önce de yayınlanan lazerle iletişim aracı protetipinde normalde lazer ışıkları görünmüyor olsa da demo içerisinde insanların daha iyi anlayabilmesi için bu şekilde gösterildiğinin de belirtildiğinin altını çizelim.

Internet.org projesi birçok teknoloji tutkunu tarafından hayal gibi gözükse de Facebook ekibinin bu konudaki her çalışması hayali biraz daha gerçeğe yaklaştırıyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir