Facebook Lite 100 Milyon İndirmeyi Aştı !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook’un düşük veri harcayan, mobil uygulaması olan Facebook Lite uygulaması indirme rakamı olarak 100 milyonu aştı. Bu kadar yoğun ilgi görmesinin başlıca sebeplerinden biri ise en düşük bağlantı hızlarında bile rahat bir şekilde çalışması diyebiliriz. 150 ülkede aktif olarak kullanılan Facebook Lite 9 ay önce yayınlanmış ve veri tasaruffu sağlayan mobil uygulamalardan biri olmuştu. Giriş seviyesi telefonlar ve düşük internet hızları için optimize edilen Facebook Lite uygulamasının büyümesi ise Facebook’un ana uygulamasından daha hızlı bir şekilde gerçekleşiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook tarafından yapılan açıklamada 100 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştığı belirtilen Facebook Lite uygulaması, 56 dil destekliyor. Türkiye’nin içerisinde yer aldığı 150’den fazla ülkede kullanılan Facebook Lite uygulamasının en çok kullanıldığı ülkelerse Brezilya, Meksika, Endonezya, Hindistan ve Filipinler olarak sıralanıyor. Giriş seviyesi telefonlar ve geniş bant internete erişimi bulunmayan ülkelerde daha çok kullanılan Facebook Lite, tek seferde gezilebilecek Facebook akışında 1 MB’a yakın veri harcıyor.
100m

Buna bağlı olarak çok daha az şarj tüketen uygulama, sistem kaynakları konusunda da son derece tasarruflu. Geçtiğimiz günlerde video izleme imkanı da sunmaya başlayan Facebook Lite uygulamasını internet paketinizin azaldığı dönemlerde buradan indirerek sizde kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir