Facebook M: Yeni Kişisel Asistanınız

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yakın bir zaman önce Facebook’un kişisel asistan servisleri üzerine çalıştığıyla ilgili duyumlar ortaya atılıyordu. Dün Facebook Messenger uygulamasına gelen güncellemeyle Facebook da Aralarında Google,Microsoft ve Apple gibi mobil kişisel asistan şirketleri arasına girdi.

Facebook Messenger’ın yöneticisi David Marcus bir gönderisinde şirketin planlarını açıkladı:

Bugün Facebook M adındaki yeni servisimizin testlerine başladık. Facebook M insanlar tarafından geliştirilen ve tasarlanan, güncel bir yapay zekaya sahip. Sizin adınıza verileri ve bilgileri bulmak, verdiğiniz görevleri yapmak için tasarlandı ve Facebook Messenger’a dahili olarak çalışacak.

Marketteki diğer servislerden ziyade ‘M’ sizin görevlerinizi gerçek anlamda tamamlayabilecek. Sizin adınıza alışveriş yapabilir, sevdiklerinize hediyeler gönderebilir, kitap, restoran ve seyehat rezervasyonlarınızı yapabilir. Ve yapabileceklerini bunlarla da sınırlı kalmayacak.

facebook müşteri hizmetleri

facebook m messenger sanal asistan

Bu hizmetlerin harika bir hale gelmesi için henüz şirket yolun başında. Ancak şirket Messenger’ın diğer chat servisleri arasındaki konumunu arttırmayı ve kullanım sıklığını arttırmak istiyor. Böylece insanların yapacakları işleri azaltmayı ve ilgi alanlarını daha özel işlerine çevirebilip, zaman kazanmalarını sağlamayı düşünüyor.

Marcus’un Facebook’a katılımından beri Messenger giderek artan bir hızla geliştirildi ve kolaylaştırıldı. Uygulama satın alma ve chat üzerine olmaktan ziyade daha efektif ve kullanışlı bir hale getirilmeye çalışılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir