Facebook Messenger Artık Daha Hızlı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eğer konu chat yapmak olursa mili saniyeler bile çok önemli bir hal alır. Özellikle ülkemiz de mesajlara geç cevap vermek de pek hoş karşılanmıyor. Bir de buna internetin takılıyor olması ihtimali ile gitmeyen önemli mesajları eklerseniz durum iyice kötüleşebilir. Chat yaptığınız kişi ile aynı odada oturuyormuşsunuz gibi bir hızla mesajlaşmak istemez miydiniz?

Facebook bu konuyu düşünerek dün itibari ile geliştirmek için bir adım attı. Facebook’un tüm versiyonları arasında kullanılacak olan yeni animasyon size, mesajın gönderilme aşamasında olduğunu, gönderildiğini ve ya okuduğunu gösterecek. Gri minik bir bildirim yazısı yerine konuşma yapılan arkadaşlarınızın sizdeki resimlerinden yüzünü seçerek yazının altına atıyor, böylece mesajınızın okunduğunu anlayabiliyorsunuz.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook aslında beş sene öncesinde FacePile tasarımını düşünmüştü. FacePile’in fikri arkadaşlarınızın hoşlandığı internet sitelerini göstermek üzereydi. Fakat şimdi bu fikir arkadaşlarınızın mesajlarınızı alıp almadığı konusunda kullanılmak üzere yeniden tasarlandı.

Facebook Messenger yeni tasarımı ile piyasadaki diğer mesajlama uygulamaları olan WeChat, KakaoTalk, Kik ve benzeri bir çoğu ile bir savaşa girmiş gibi gözüküyor. Facebook aynı zamanda, SnapChat tarzı hızlı resim gönderimi, Line tarzı etiketler, Google tarzı video chat ve Twitter tarzı dünya çapına ortak mesajlaşma özelliklerini de kendi bünyesinde topluyor.

Yeni Facebook Messenger tasarımı iOS ve Android cihazlar için Amerika ile Avrupa’da çıkıyor ve en yakın zamanda tüm dünya tarafından kullanılabilir olacak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı