Facebook Messenger İçin Facebook Hesabına Gerek Kalmadı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Eski haberlerimizden bazılarında Facebook‘un Facebook Messenger‘ı bağımsız bir sosyal platforma dönüştürmeye başladığını belirtmiştik. Çıkartmalar, fotoğraf ve video kaydedip yollama ve özel uygulamalar derken sonunda Facebook Messenger, Facebook‘un çatısının altından çıktı. Artık Facebook Messenger‘ı kullanmak için telefon numaranız yeterli.

Facebook Messenger‘a yapılan yeni güncelleme ile duyurulan bu özellikle ilgili yapılan tam açıklama şu şekilde;

“Yeni güncelleme ile beraber daha çok insan Facebook Messenger‘ın fotoğraflar, videolar, grup mesajlaşmaları, aramalar, çıkartmalar ve bunlar gibi bir çok özelliğini kullanabilecek. Tek ihtiyacınız olan şey telefon numarası.”

facebook müşteri hizmetleri

Messenger için attığı bu büyük adımla Facebook, Windows Live Messenger‘ın kapanmasıyla bulduğu boş meydanı elinden geldiğince doldurarak Facebook Messenger‘ı yeni Windows Live Messenger‘a çevirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Her ne kadar bu amacına oldukça yakın olsa da Facebook Messenger kullanan tüm kullanıcıların bu uygulamayı mecburen kullandıklarını, başka türlü Facebook üzerinden mesajlaşamayacaklarını unutmamamız gerek.

“Telefon numarası ile mesajlaşma” furyasında WhatsApp ve Viber gibi güçlü rakiplerle savaşacak olan Facebook Messenger bu mücadeleden galip ayrılır mı bilemeyiz. Tek bildiğimiz artık SMS ve MMS gibi kavramların hayatımızdan yavaş yavaş çıkmaya başladığı. Umarız bu büyük değişiklikler gelecekte bize kötü sonuçlar doğurmaz…

Facebook Messenger’ın yaptığı bu büyük atılımlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir