Facebook Messenger ile Para Kazanacak mı?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook‘un Messenger‘i üzerinden para kazanması nasıl olacak? Kore’deki KakakoTalk gibi içinde oyunlar barındırarak olmayacağını söyleyebiliriz. Facebook şimdilik Meseenger’ini geliştirmek ve problemlerini çözmek üzerine yoğunlaşmış durumda.

KakaoTalk Kore’de 48 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor. 2012 Temmuz’da piyasaya çıkmıştı. Android ve iOS için çıkan uygulama kısa sürede sevildi. KakaoTalk indirildikten sonra menüsünün içinde oyun seçeceği gözüküyor. Buradan KakaoTalk arkadaşlarınız ile rahatça konuşup skor yarıştırabiliyorsanız. Çıktığından beri KakaoTalk‘a 593 oyun katıldı.

Facebook ise kendi Messenger’i için daha farklı bir düşünce içinde. Mark Zuckenberg geçenlerde bir konferansta şöyle bir cevap verdi “Mesajlaşmak insanların sosyal ağlarda takılmaktan başka yaptığı bir kaç şeyden birisi.”

facebook müşteri hizmetleri

Neyse ki Facebook “News Feed”ten olduça para kazanıyor ki Messenger’dan para kazanmak için acele etmiyor.

kakaotalk1

Diğer yandan KakaoTalk veya diğer benzeri uygulamaların oyunları sayesinde bir çok spama maruz kalabilirsiniz. Arkadaşlarınızı bulmaya çalışırken ve ya onlara yardım etmeye çalışırken iki de bir araya giren mesajlar sizi rahatsız edebilir.

Bunun benzeri 2010’da Facebook‘ta da olmuştu. Facebook, Zynga gibi oyun firmalarının oyunlarını uygulama ailesine kattığında, oyunlar “News Feed”i doldurmuştu. Gerçek içerikler yerine sürekli sayfaları süsleyen oyun haberleri de arkadaşları ve sosyal medyayı sarsmıştı. Bütün arkadaşlara oynanılan oyunların davetini göndermek, arkadaşlar arasındaki ilişkiyi de yıpratmıştı.

Facebook Messenger şuanda 500 milyon kullanıcı tarafından kullanılıyor ve git gide herkesin kullandığı standart mesajlaşma uygulaması olmanın yolunda büyük adımlar atıyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir