Facebook Messenger’ ‘kendini imha edecektir’ Eklentisi

facebook android iphone ayarlari

Facebook Messenger’ ‘kendini imha edecektir’ Eklentisi
5 - 1 OY

Facebook Messenger’a imha etme özelliği

Sadece birkaç hafta önce, Facebook’un sahibi olduğu popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, mesajların uçtan uca şifrelendiği bir güvenlik önlemi almıştı. En çok kullanılan dev sosyal ağ paylaşım sitesi facebook, şimdi de kendi Messenger uygulaması için farklı bir güvenlik önlemi planlıyor. Bu güvenlik önlemini uygulamasına ekleyerek özellik olarak sunuyor. Bu sayede yazılan mesajlar şifrelendiği gibi ayrıca imha etme özelliği olarak adlandırılmış ek kodlamayla güncelleme sunmuştur.
1462186482_03
Twitter hesabı @iOSAppChanges bugün iOS için Messenger uygulamasında kullanılan “iletiler yok” özelliğinin görüldüğü ekran görüntüsünü yayınladı. Eğer bu özellik gerçek olur ise kullanıcılar mesajlarının ne kadar kaldıktan sonra tamamen silineceğine karar verebilecekler.
1462186469_02
Yayınlanan ekran görüntüsünde, bu mesaj 15 dakika sonra silinecektir yazısı görülüyor. Bu özellik gelirse hiçte şaşırtıcı olmaz çünkü 100 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan başka bir popüler mesajlaşma uygulaması Telegram üzerinde aynı özellik zaten mevcut. Aynı şekilde Snapchat uygulaması da bu özelliği kullanıyor.
Ayrıca yakın zamanda Facebook Messenger uygulamasında gizli sohbet özelliğinin de olabileceği söyleniyor. Ekran görüntüsü Messenger uygulamasının iOS sürümünde bu özelliğin olduğunu gösteriyor.
1462186103_01

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir